Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Grujecznik wspaniały-Cercidiphyllum magnificum

Grujecznik wspaniały-Cercidiphyllum magnificum
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:160.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Malownicze drzewo o średnim tempie wzrostu, urokliwym pokroju i niepowtarzalnej, jakże energicznej kolorystyce. Odmiana o bardzo dużych liściach.Bardzo dekoracyjna odmiana warto więc zapewnić jej odpowiednie warunku, by pokazała pełnię swojej krasy.

W pierwszych latach rozwoju przypomina krzew, z czasem jednak zyskuje drzewiasty pokrój – wykształca prosty pień, rozgałęziający się nisko nad podłożem. Konary rozrastają się osiągając do 10 – 12 m wysokości, tworzą rozłożystą nawet na 8 m, nieco stożkowatą koronę.

Niesamowitą atrakcją rośliny są liście – duże, wielkości do 12 cm, o sercowatym kształcie i ząbkowanych brzegach, układające się idealnie naprzeciwlegle na delikatnie opadających gałązkach. Rozwijają się w kwietniu w niecodziennych o tej porze roku wielu odcieniach ciepłej czerwieni. Po kilku dniach stopniowo przebarwiają się na ciemnozielone, stanowiąc wprost baśniowy element krajobrazu. Jesienią zachwycają zmysły nie tylko pięknymi tonami żółci, pomarańczy i burgundu, ale także słodkawym, owocowym zapachem, który roztaczają wokół.

Jeszcze przed pojawieniem się liści wytwarza małe, niepozorne, czerwonawe kwiaty, zebrane w dość obfite grona. Owocuje we wrześniu wydając oskrzydlone nasiona schowane w mieszkach.

Dziko rosnące okazy spotkać można w górach środkowej części japońskiej wyspy Honsiu.

Warunki uprawy:

Stanowisko – rewelacyjnie odnajdzie się w miejscach częściowo zacienionych, a jeśli nie będzie groziło mu przesuszanie to również w pełni nasłonecznionych.

Gleba – gatunek o dość wyrafinowanym guście, potrzebuje ziemi świeżej, żyznej, z dużą zawartością próchnicy i stale dobrze nawodnionej.

Mrozoodporna. Wrażliwa na suszę, przy dłuższych okresach braku wody zaczyna zrzucać liście.

Sprawdzi się w uprawie nadbrzeżnej, gdzie będzie mieć zapewnione doskonałe warunki a sama podziwiać będzie swe barwne odbicie w lustrze wody. Nie może zabraknąć jej w aranżacjach orientalnych. Jako samotnie rosnący okaz udekoruje przydomowy reprezentacyjny skwer. Wprowadzi kolorystyczne i aromatyczne urozmaicenie do kompozycji naturalistycznych.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-10 o wysokości ok.100,120 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Heptakodium chińskie -Heptacodium miconioides

Cena: 230.00 PLN

Otwórz opis produktu

Leycesteria formosa PURPLE RAIN

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Blue Sky

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Riccartonii -Fuchsia magellanica Riccartonii

Cena: 27.00 PLN