Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Oczar wiosenny fioletowy-Hamamelis vern.Amethyst

Oczar wiosenny fioletowy-Hamamelis vern.Amethyst
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:750.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Okaz kolekcjonerski, cenny nawet dla koneserów, który warto by częściej gościł w naszych ogrodach, bo już zimą da nam namiastkę lata dzięki pięknie wybarwionym i pachnącym kwiatom. Nie wymaga szczególnej uwagi, przyrasta regularnie w spokojnym tempie i sam formuje kształtną sylwetkę.

Krzew o bardzo rozłożystym pokroju, już od samego podłoża rozchodzą się liczne grube pędy wznoszące się ukośnie. Osiąga finalnie nawet do 3 – 4 m rozpiętości przy nieco mniejszej wysokości 2 – 3 m.

Liście rozwijają się późną wiosną, owalne lub okrągłe z zaostrzonym wierzchołkiem, piłkowanym obrzeżeniem i głębokim unerwieniem. Pojawiają się w kolorze śliwkowym, następnie wyrazistej zieleni a jesienią zmieniają szatę na soczyście czerwoną.

Kwitnie nietypowo dla naszej strefy klimatycznej, bo po połowie zimy. Kwiaty zdobią roślinę przez kolejne 2, a przy sprzyjającej aurze 3 miesiące. Nagie jeszcze pędy okraszane są delikatnymi, drobnymi kwiatuszkami o czterech długich, wąskich płatkach. Początkowo są one finezyjnie pofalowane i poskręcane przypominając pomięte wstążeczki, jednak z czasem prostują się. Przybierają barwę intensywnie różowo-fioletową. Na czas mrozów poniżej -10°C zwijają się a w okresach wzrostu temperatur rozkładają. Roztaczają również subtelny słodkawy zapach. Owocem jest dwukomorowa, zdrewniała torebka, która z trzaskiem wyrzuca nasiona na kilka metrów.

Gatunek pochodzi z Ameryki Północnej. Prezentowana odmiana wyhodowana została najprawdopodobniej poprzez skrzyżowanie dwóch innych: Hamamelis intermedia i Hamamelis vernalis Sandra jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku w szkółce Brotzman's Nursiery z Madison w stanie Ohio.

Warunki uprawy:

Stanowisko – aby cieszyć się zimą urokami tego okazu, koniecznie trzeba ulokować go w miejscu osłoniętym od zimnych wiatrów, w pełni nasłonecznionym i szybko nagrzewającym się.

Gleba – wymaga podłoża świeżego i przepuszczalnego z uregulowanymi stosunkami wodnymi, o dużej żyzności i zawartości próchnicy.

Przetrwa panujące u nas zimy bez uszkodzeń, jednak młodym osobnikom warto zabezpieczyć korzenie okrywając ziemię wokół pnia.

Odpowiedni do ogrodów o ograniczonej przestrzeni z uwagi na swe kompaktowe rozmiary. Świetnie urozmaici zimowy krajobraz, a jeśli posadzimy go na tle zimozielonych roślin spotęgujemy dekoracyjny efekt. Z powodzeniem może rosnąć jako soliter na eksponowanym miejscu, najlepiej blisko chodnika czy wejścia do domu z uwagi na piękny zapach. W nasadzeniach grupowych idealny do tworzenia barwnych aranżacji.

Roślina ukorzeniona w doniczce 15 litrowej o wysokości 120,140 cm, rozgałęziony na wiele pędów.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Lime Light na pniu -Hydrangea paniculata Lime Light

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przetacznik długolistny Pink Eveline-Veronica Pink Eveline

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mahonia Słodka Zima -MAHONIA eurybracteata SWEET WINTER

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec Kanadyjski Ruby Falls®- Cercis canadensis Ruby Falls®

Cena: 950.00 PLN