Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bodziszek himalajski Birch Double -Geranium Himalayense Birch Double

Cena: 17.50 PLN
Nasza cena: 14.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża Barock-Rose Barock

Róża Barock-Rose Barock
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Zachwycająca odmiana, która od lat cieszy się uznaniem i wzięciem wśród ogrodników z wielu krajów. Bardzo pełne, okazałe kwiaty osiągają do 11 cm średnicy. Ściśle układające się płatki przybierają ciepłe odcienie jasnej żółci, subtelnej moreli aż po pastelowy róż. Formują piękne, duże, nostalgiczne półkule o słodko-korzennym zapachu. Wieńczą pędy pojedynczo lub w gronach po 2 – 3 sztuki i nieprzerwanie zdobią krzew od czerwca do października.
Odmiana o umiarkowanej sile wzrostu, która dorasta do 2,5 m wysokości i rozkrzewia do 1 m wszerz.
Wytwarza pionowo wznoszące się grube i sztywne, kolczaste pędy okryte gąszczem lśniących, zdrowo wyglądających liści w kolorze ciemnej zieleni.

Róża Barock wyhodowana została w roku 1999 w szkółce Rosen Tantau. Jest to niemiecka firma, której wspaniała tradycja sięga początków ubiegłego wieku. Hodowane przez nią róże należą do najbardziej cenionych i znanych w całym świecie.

Odmiana ta powtarza kwitnienie jesienią.

Cechuje się bardzo wysoką odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:
Stanowisko – róże pnące sadzimy na stanowisko słoneczne bądź lekko ocienionych i zacisznych.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – istotnym elementem uprawy jest właściwe przycinanie róż pnących. W pierwszych latach uprawy przycinamy mocno kształtując odpowiednią formę rośliny i stymulując obfite kwitnienie. Prawidłowe przycinanie spowoduje, że kwiaty będą się pojawiać nie tylko w górnych partiach, ale od samego dołu rośliny. W trakcie sezonu cięcie przeprowadzamy po przekwitnięciu usuwając zeschnięte kwiatostany. Wczesną wiosną przycinamy pędy uszkodzone bądź przemarznięte. Należy zwrócić uwagę by przycięty pęd posiadał co najmniej 5-6 oczek.

Zimowanie – róże pnące są roślinami w pełni mrozoodpornymi w naszym klimacie. W rejonach zimniejszych warto jednak je kopczykować na zimę, a także, zwłaszcza młodsze rośliny okryć agrowłókniną.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Newport szczepiona na pniu 80 cm- Viburnum plicatum Newport 80 cm.

Cena: 145.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja piłkowana Blue Bird-Hydrangea serrata Blue Bird

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zenobia -Zenobia pulverulenta Dusty

Cena: 49.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Indian Summer na PNIU

Cena: 135.00 PLN