Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża nostalgiczna Nostalgia

Róża nostalgiczna Nostalgia
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
To klasyczna, cudowna odmiana o niepowtarzalnej barwie kwiatów. Rozwijają się one ze smukłych czerwono-wiśniowych pąków z zaskakującym wnętrzem. Płatki w środku są bowiem w kolorze czystej bieli, częściowo z delikatnie czerwonawym obrzeżeniem. Układają się ściśle tworząc pełne kwiaty o średnicy około 10 cm. Wznoszą się ku górze, pojedynczo na szczytach pędów i przez długi czas zdobią krzew, od czerwca aż do końca września.
Odmiana o dużej sile wzrostu i witalności, która dorasta do 1,2 m wysokości i do 80 cm rozpiętości.
Wytwarza sztywne, pionowo wznoszące się pędy okryte kolcami i gąszczem lśniących liści, które wiosną pojawiają się jako czerwone, latem są w kolorze głębokiej zieleni, a jesienią na długo pozostają brunatne. Formuje krzewy o zwartym pokroju i eleganckiej sylwetce.

Róża Nostalgia jest mieszańcem herbatnim wyselekcjonowanym w roku 1995 przez Hansa Jurgena Eversa i w kolejnym roku wprowadzona do sprzedaży przez firmę Rosen Tantau. Jest to niemiecka firma, której wspaniała tradycja sięga początków ubiegłego wieku. Hodowane przez nią róże należą do najbardziej cenionych i znanych w całym świecie. Odmiana, znana również pod nazwą La Garconne lub Taneiglat, jest pierwszą z ekskluzywnej kolekcji róż nostalgicznych.

To laureatka wielu wystaw i konkursów: The Hague Top Rose w Holandii w roku 2000, Złoto na wystawie w Glasgow w Wielkiej Brytanii 2002 roku, Złoto jako Najpiękniejsza róża w niemieckim Uetersen 2013 rok.

Odmiana powtarza kwitnienie kilkukrotnie w całym sezonie aż do jesieni.

Jest bardzo odporna na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże nostalgiczne sadzimy głównie na stanowiska słoneczne bądź lekko ocienionych i co ważne osłonięte od wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – istotnym elementem uprawy jest właściwe przycinanie róż. W pierwszym roku uprawy przycinamy mocniej, nad 3 – 4 oczkiem, kształtując odpowiednią formę rośliny i stymulując obfite kwitnienie. W kolejnych latach wykonujemy je nieco wyżej, ponad 4 – 6 pąkiem. W sezonie usuwamy uschnięty kwiaty odcinając je nad pierwszym górnym liściem.

Zimowanie – róże nostalgiczne tolerują mrozy do około -23°C

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Robinia Małgorzaty Casque Rouge - Pink Cascade Robinia × margaretta

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięknotka biała - Callicarpa dichotoma Albibacea

Cena: 50.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Vesuvio®-Hydrangea paniculata Magical Vesuvio®

Cena: 58.00 PLN