Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża nostalgiczna Voyage

Róża nostalgiczna Voyage
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Kwiaty o wspaniałym, jednolitym ubarwieniu. Delikatnie wyglądające, jasnoróżowe płatki formują dorodne, pełne kule o średnicy często przekraczającej 12 cm. Układają się wewnątrz bardzo ściśle, ćwierćrozetowo, przypominając stare róże. Wznoszą się ku górze, w niewielkich bukietach na szczytach pędów od końca czerwca aż do października.
Odmiana o zwartym, gęstym pokroju i szlachetnej sylwetce pełnej wigoru. Dorasta do 1 m wysokości i do 50 cm rozpiętości.
Wytwarza mocne, pionowo wznoszące się pędy okryte grubymi kolcami i gąszczem skórzastych, grubych i witalnych liści w kolorze matowej zieleni.

Róża Voyage wyhodowana została przez Christiana Eversa w roku 2013 powiększając kolekcję róż nostalgicznych wielkokwiatowych Edelrose firmy Rosen Tantau. Jest to niemiecka firma, której wspaniała tradycja sięga początków ubiegłego wieku. Hodowane przez nią róże należą do najbardziej cenionych i znanych w całym świecie.

Odmiana powtarza kwitnienie kilkukrotnie w całym sezonie aż do pierwszych mrozów.

Cechuje się najwyższą wśród róż odpornością na mączniaka i bardzo wysoką na czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże nostalgiczne sadzimy głównie na stanowiska słoneczne bądź lekko ocienionych i co ważne osłonięte od wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – istotnym elementem uprawy jest właściwe przycinanie róż. W pierwszym roku uprawy przycinamy mocniej, nad 3 – 4 oczkiem, kształtując odpowiednią formę rośliny i stymulując obfite kwitnienie. W kolejnych latach wykonujemy je nieco wyżej, ponad 4 – 6 pąkiem. W sezonie usuwamy uschnięty kwiaty odcinając je nad pierwszym górnym liściem.

Zimowanie – róże nostalgiczne tolerują mrozy do około -23°C, jednak szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą kopczykowania na zimę, a także, zwłaszcza młodsze rośliny okrycia agrowłókniną.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Bodziszek Laura - Geranium pratense Laura

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus Campbell-Fargesia Campbell

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik Red Robin na pniu - Photinia fraseri Little Red Robin

Cena: 250.00 PLN

Otwórz opis produktu

Obiedka szerokolistna-Chasmanthium latifolium

Cena: 21.00 PLN