Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża nostalgiczna Schone Maid

Róża nostalgiczna Schone Maid
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Fenomenalna, nowa odmiana o wybornych kwiatach. Bardzo duże, osiągają do 12 cm średnicy i wypełnione są ponad 50 płatkami układającymi się bardzo ściśle w sposób ćwierćrozetowy. Formują bardzo pełne kule w kolorze subtelnego, pudrowego różu. Wcześnie, już z początkiem czerwca rozpoczynają kwitnienie roztaczając wokół intensywny i przyjemny różano-owocowy zapach.
To krzew o gęstym pokroju i dorodnej sylwetce pełnej witalności, dorastający do 1 m wysokości i do 50 cm rozpiętości.
Wytwarza mocne, sztywne i ładnie pionowo krzewiące się pędy, okryte gąszczem nieco matowych liści o jasnozielonym ubarwieniu.

Róża Schone Maid wyhodowana została przez Hansa Jurgena Eversa w 2005 roku, ale wprowadzona do sprzedaży dopiero od 2014, jako kolejna odmiana w kolekcji Nostalgicznej Rosen Tantau. Jest to niemiecka firma, której wspaniała tradycja sięga początków ubiegłego wieku. Hodowane przez nią róże należą do najbardziej cenionych i znanych w całym świecie. Oficjalnie nazwa kwiatu została nadana 26.06.2013 roku w mieście Baden Baden na cześć piosenki Tony'ego Marshalla.

Doceniona przez znawców i koneserów, wielokrotnie nagradzana najwyższymi laurami w roku 2013: srebrny medal w Tokio; Najlepsza Róża Floribunda – La Tacita, Włochy; Złoty Medal na Światowej Wystawie w Genewie. Otrzymała wyróżnienia również za zapach: w Tokio, Baden-Baden, La Tacita.

Odmiana powtarza kwitnienie kilkukrotnie w całym sezonie aż do jesieni.

Cechuje się bardzo dobrą odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże nostalgiczne sadzimy głównie na stanowiska słoneczne bądź lekko ocienione i co ważne osłonięte od wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – istotnym elementem uprawy jest właściwe przycinanie róż. W pierwszym roku uprawy przycinamy mocniej, nad 3 – 4 oczkiem, kształtując odpowiednią formę rośliny i stymulując obfite kwitnienie. W kolejnych latach wykonujemy je nieco wyżej, ponad 4 – 6 pąkiem. W sezonie usuwamy uschnięty kwiaty odcinając je nad pierwszym górnym liściem.

Zimowanie – róże nostalgiczne tolerują mrozy do około -26°C, jednak szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą kopczykowania na zimę, a także, zwłaszcza młodsze rośliny okrycia agrowłókniną.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Emerald Lace - Acer palmatum Emerald Lace

Cena: 260.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb burgundzki Curly Head- Quercus cerris Curly Head

Cena: 165.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia dianica Summer Snowflake

Cena: 180.00 PLN

Otwórz opis produktu

Judaszowiec kanadyjski Hearts of Gold - Cercis canadiensis Hearts of Gold

Cena: 450.00 PLN