Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dziurawiec Mosera Tricolor- Hypericum moserianum Tricolor

Cena: 32.00 PLN
Nasza cena: 32.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża nostalgiczna Augusta Luise

Róża nostalgiczna Augusta Luise
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Odmiana urzekająca wielkością, kształtem i kolorystyką kwiatów. Przywołuje wspomnienie historycznych, starych róż. Falowane płatki o lekko karbowanych brzegach formują bardzo obficie wypełnione, kuliste niemal kwiaty o średnicy 12 cm. Pąki rozwijają się jako różowe, by z czasem stopniowo przebarwiać się w odcienie pomarańczowo-morelowe a ostatecznie środek przybiera kolor łososiowo-żółty i otoczony jest lekko czerwieniącym się obrzeżem. Krzew prezentuje się więc wybornie, kiedy obsypany jest bukietami kwiatów w różnych fazach rozwoju, gdyż każdy z nich wygląda zupełnie inaczej. Ponadto roztacza silną słodkawą, owocową woń doskonale komponującą się z ubarwieniem.
Odmiana o zwartym, gęstym pokroju i szlachetnej, wyprostowanej sylwetce. Dorasta do 1 m wysokości i do 50 cm rozpiętości.
Wytwarza mocne, pionowo wznoszące się pędy okryte grubymi kolcami i gąszczem błyszczących, ciemnozielonych liści.

Augusta Luise wyhodowana została przez Mathiasa Tantau w 1999 roku i wprowadzona została do kolekcji róż nostalgicznych wielkokwiatowych Edelrose firmy Rosen Tantau. Jest to niemiecka firma, której wspaniała tradycja sięga początków ubiegłego wieku. Selekcjonowane przez nią róże należą do najbardziej cenionych i znanych w całym świecie. Odmiana znana jest również na świecie jako Fox-Trot, Rachel, Hayley Westenra, TANgust.

Jej uroda wielokrotnie została nagrodzona na wystawach: Srebrna Najpiękniejsza Róża w Rosarium Uetersen w 2013 roku; Złota Najpiękniejsza Róża w Rosarium Uetersen w 2012; Best Edelrose Nowa Zelandia 2010 i Róża Roku 2010 Nowej Zelandii.

Odmiana powtarza obficie kwitnienie kilka razy w całym sezonie aż do pierwszych mrozów.

Cechuje się dobrą odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże nostalgiczne sadzimy głównie na stanowiska słoneczne bądź lekko ocienione i co ważne osłonięte od wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – istotnym elementem uprawy jest właściwe przycinanie róż. W pierwszym roku uprawy przycinamy mocniej, nad 3 – 4 oczkiem, kształtując odpowiednią formę rośliny i stymulując obfite kwitnienie. W kolejnych latach wykonujemy je nieco wyżej, ponad 4 – 6 pąkiem. W sezonie usuwamy uschnięty kwiaty odcinając je nad pierwszym górnym liściem.

Zimowanie – róże nostalgiczne tolerują mrozy do około -26°C, jednak szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą kopczykowania na zimę, a także, zwłaszcza młodsze rośliny okrycia agrowłókniną.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Trawa pampasowa różowa

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Magical Pinkerball- Hydrangea arborescens Magical Pinkerball

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Ice Chip®-Buddleja Ice Chip®

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Stewarcja nibykamelia - Stewartia pseudocamellia

Cena: 220.00 PLN