Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:



  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża nostalgiczna Soul

Róża nostalgiczna Soul
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Jedna z najwspanialszych odmian ostatnich lat o prawdziwie królewskiej duszy. Kwiaty o bardzo szlachetnym, ciemnym, intensywnie purpurowym kolorze są ściśle wypełnione rozetowo układającymi się płatkami. Formują one bardzo pełne kule o średnicy 10 cm, jeśli rozwijają się na szczycie pędu pojedynczo lub około 8 cm, gdy tworzą bukiety. Przez długi czas prezentują się świeżo, roztaczając wokół siebie przyjemny, typowo różany zapach.
To krzew o gęstym pokroju i dorodnej sylwetce dorastający nawet do 1,3 m wysokości i do 50 cm rozpiętości.
Wytwarza mocne, sztywne i ładnie pionowo krzewiące się już od podstawy pędy okryte gąszczem skórzastych, błyszczących ciemną zielenią, a przede wszystkim zdrowych liści.

Róża Soul, choć wyhodowana przez Christiana Eversa ponoć już w 2009 roku, dopiero 5 lat później wprowadzona została na rynek jako odmiana z kolekcji Nostalgicznej Rosen Tantau. Jest to niemiecka firma, której wspaniała tradycja sięga początków ubiegłego wieku. Selekcjonowane przez nią róże należą do najbardziej cenionych i znanych w całym świecie.

Odmiana otrzymała w roku 2015 odznaczenie ADR (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) – to jedno z najwyższych wyróżnień, jakie jest przyznawane różom. Wydaje je grono niezależnych ekspertów na podstawie badania trwającego trzy lata, kiedy to krzewy uprawiane są bez żadnych środków ochrony roślin w 11 ogrodach położonych w różnych częściach Niemiec. W tym samym roku została również wyróżniona prestiżowym certyfikatem jakości Royal National Rose Society w angielskim St. Albans.

Odmiana powtarza kwitnienie kilkukrotnie w całym sezonie aż do późnej jesieni.

Cechuje się najwyższą wśród róż odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże nostalgiczne sadzimy głównie na stanowiska słoneczne bądź lekko ocienione i co ważne osłonięte od wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając.

Cięcie – istotnym elementem uprawy jest właściwe przycinanie róż. W pierwszym roku uprawy przycinamy mocniej, nad 3 – 4 oczkiem, kształtując odpowiednią formę rośliny i stymulując obfite kwitnienie. W kolejnych latach wykonujemy je nieco wyżej, ponad 4 – 6 pąkiem. W sezonie usuwamy uschnięty kwiaty odcinając je nad pierwszym górnym liściem.

Zimowanie – róże nostalgiczne tolerują mrozy do około -26°C, jednak szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą kopczykowania na zimę, a także, zwłaszcza młodsze rośliny okrycia agrowłókniną.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Nani- Kalmia latifolia Nani

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 60.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Miss Ruby®

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Indian Summer na PNIU

Cena: 290.00 PLN