Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 75.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża wielkokwiatowa Parole

Róża wielkokwiatowa Parole
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Odmiana o ogromnych kwiatach, jak podaje hodowca o średnicy 14 -16 cm. We Francji jednak uzyskano rekordowy okaz, który osiągnął wielkość 22 cm. Pięknie układające się płatki formują kształtną kulę w kolorze ciemnego różu z domieszką fioletu. Najczęściej wyrastają na pędach pojedynczo, powtarzając kwitnienie przez całe lato. Pachnie szlachetnym, różanym aromatem z dodatkiem nuty owocowej.
To krzew o gęstym pokroju osiągający do 90 cm wysokości i do 50 cm rozpiętości.
Wytwarza mocne, sztywne i ładnie krzewiące się pionowe pędy okryte gąszczem skórzastych, lśniących głęboką zielenią, a przede wszystkim zdrowo wyglądających liści.

Parole, nazywana również XXL lub Buxom Beauty, wprowadzona została na rynek w roku 2001 powiększając kolekcję Eleganza hodowli W. Kordes‘ Söhne. To uznana, ceniona na całym świecie rodzinna firma, w której już kolejne pokolenie z pasją zajmuje się hodowlą najwspanialszych odmian róż o wyjątkowych cechach. Seria Eleganza to młode odmiany hybrydowe wyróżniające się wytwornym, harmonijnym pokrojem i zdrowym ulistnieniem. Doskonałe nie tylko do ogrodu, ale i do uprawy pojemnikowej.

Jest laureatką wielu wystaw i konkursów organizowanych na całym świecie: Nagroda za zapach Madryt 2001, Złoty medal Poczdam 2001, Brązowy medal Gifu 2008, Certyfikat Hradec 2004, Certyfikat Haga 2004. Doceniona również w Polsce na Święcie Róży w Kutnie, gdzie począwszy od roku 2012 przez kolejne trzy lata wybierana była Najpiękniejszą Różą Ogrodową.

Odmiana często powtarza kwitnienie w całym sezonie, od czerwca aż do końca września.

Cechuje się wysoką odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Róże wielkokwiatowe to krzewy o wzniesionym pokroju , które osiągają w zależności od odmiany od 60 do 150 cm.
Mają sztywne pędy , kwiaty duże lub bardzo duże ,są pachnące i pełne . Występują pojedynczo lub w małych gronach.
Kwitną od czerwca do października , większość odmian powtarza kwitnienie.
Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych , przewiewnych . Gleba powinna być żyzna , przepuszczalna , głęboko uprawiona. Przed sadzeniem wskazane jest użyźnić glebę , torfem, kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem.
Róże są tolerancyjne na suszę , w razie upałów róże podlewamy tylko wokół bryły korzeniowej , nigdy po liściach lub kwiatach .
Nawozimy od wczesnej wiosny nawozami mineralnymi , najlepiej gotowymi mieszankami do uprawy róż. Nawozy stosujemy nie później niż do połowy lipca.
Istotnym elementem uprawy jest przycinanie . Wczesną wiosną przycinamy dwuletnie pędy na 20-30 cm , zostawiając 3-4 oczka. W trakcie sezonu wskazane jest usuwanie przekwitłych kwiatostanów oraz chorych pędów . Zapobiegamy w ten sposób rozszerzaniu się chorób grzybowych . Chore części rośliny powinno się palić ażeby nie rozprzestrzeniać chorób , typu plamistość liści czy mączniaka. Zapobiegawczo warto wczesną wiosną wykonać oprysk przeciwko chorobom grzybowym np. Amistarem.
Na zimę róże kopczykujemy , ochraniając je przed niskimi temperaturami , najlepiej zwykłą ziemią lub torfem . Górną część rośliny zaś okrywamy np. gałązkami świerkowymi.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Magical Pinkerball- Hydrangea arborescens Magical Pinkerball

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Kiścień Whitewater- Leucothoe Whitewater

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata MAGICAL HIMALAYA -Hydrangea paniculata MAGICAL HIMALAYA

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Riccartonii -Fuchsia magellanica Riccartonii

Cena: 25.00 PLN