Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jaśmin Stefana-Jasminum stephanense

Cena: 37.00 PLN
Nasza cena: 30.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża wielkokwiatowa Sunny Sky

Róża wielkokwiatowa Sunny Sky
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle subtelna odmiana o pozornie delikatnych kwiatach. Piękne, nieco falowane płatki formują eleganckie miseczki o średnicy 10 – 12 cm, w centrum miodowo-żółte na obrzeżach kremowe. Smukłe pąki przybierają natomiast kolor rdzawo-złoty. Wieńczą pędy tworząc bukiety po kilka sztuk i na długo zachowują świeżość. Roztaczają dyskretną owocowo-różaną woń.
To energicznie rosnący krzew o gęstym pokroju osiągający około 1,2 m wysokości i do 60 cm rozpiętości.
Wytwarza mocne i ładnie pionowo krzewiące się już od podstawy pędy, okryte gąszczem skórzastych, ciemnozielonych liści, które bardzo zdrowo wyglądają.

Sunny Sky, choć wyselekcjonowana w roku 1999, wprowadzona została na rynek 10 lat później w kolekcji Eleganza hodowli W. Kordes‘ Söhne. To uznana, ceniona na całym świecie rodzinna firma, w której już kolejne pokolenie z pasją zajmuje się hodowlą najwspanialszych odmian róż o wyjątkowych cechach. Seria Eleganza to młode odmiany hybrydowe wyróżniające się wytworną, harmonijną sylwetką i zdrowym ulistnieniem. Doskonałe nie tylko do ogrodu, ale i do uprawy pojemnikowej.

Została nagrodzona ADR (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) – to jedno z najwyższych wyróżnień, jakie jest przyznawane różom. Wydaje je grono niezależnych ekspertów na podstawie badania trwającego trzy lata, kiedy to krzewy uprawiane są bez żadnych środków ochrony roślin w 11 ogrodach położonych w różnych częściach Niemiec. Jest także zdobywczynią wielu nagród na światowych wystawach: Złoty medal igs-Wilhelmsburg w roku 2013, Złoty medal Grand Prix Francji 2014, Złoty medal w Hadze w 2014 roku.

Odmiana często powtarza kwitnienie w całym sezonie aż do późnej jesieni.

Cechuje się najwyższą wśród róż odpornością na czarną plamistość liści i wysoką na mączniaka.

Warunki uprawy:

Róże wielkokwiatowe to krzewy o wzniesionym pokroju , które osiągają w zależności od odmiany od 60 do 150 cm.
Mają sztywne pędy , kwiaty duże lub bardzo duże ,są pachnące i pełne . Występują pojedynczo lub w małych gronach.
Kwitną od czerwca do października , większość odmian powtarza kwitnienie.
Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych , przewiewnych . Gleba powinna być żyzna , przepuszczalna , głęboko uprawiona. Przed sadzeniem wskazane jest użyźnić glebę , torfem, kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem.
Róże są tolerancyjne na suszę , w razie upałów róże podlewamy tylko wokół bryły korzeniowej , nigdy po liściach lub kwiatach .
Nawozimy od wczesnej wiosny nawozami mineralnymi , najlepiej gotowymi mieszankami do uprawy róż. Nawozy stosujemy nie później niż do połowy lipca.
Istotnym elementem uprawy jest przycinanie . Wczesną wiosną przycinamy dwuletnie pędy na 20-30 cm , zostawiając 3-4 oczka. W trakcie sezonu wskazane jest usuwanie przekwitłych kwiatostanów oraz chorych pędów . Zapobiegamy w ten sposób rozszerzaniu się chorób grzybowych . Chore części rośliny powinno się palić ażeby nie rozprzestrzeniać chorób , typu plamistość liści czy mączniaka. Zapobiegawczo warto wczesną wiosną wykonać oprysk przeciwko chorobom grzybowym np. Amistarem.
Na zimę róże kopczykujemy , ochraniając je przed niskimi temperaturami , najlepiej zwykłą ziemią lub torfem . Górną część rośliny zaś okrywamy np. gałązkami świerkowymi.
Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca- HYDRANGEA PETIOLARIS

Cena: 62.00 PLN

Otwórz opis produktu

Piwonia drzewiasta japońska-Paeonia suffruticosa Shan Hu

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiciokrzew pomorski CHIC & CHOC-Lonicera CHIC & CHOC

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Krzewuszka middendorffiana-Weigela middendorffiana

Cena: 26.00 PLN