Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 75.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża wielkokwiatowa La Perla

Róża wielkokwiatowa La Perla
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Róża o szlachetnej, tradycyjnej kolorystyce i nostalgicznym charakterze. Wnętrze kwiatów przybiera ciepły kremowy odcień, na brzegach płatki zdecydowanie jaśniejsze, niemal białe a niekiedy z seledynową poświatą. Bardzo pięknie wypełnione o kulistym kształcie i średnicy do 10 cm. Zebrane są w luźne grona zdobią rośliny przez całe lato aż do jesieni.
To krzew o gęstym, zwartym pokroju i pionowej, wyrównanej sylwetce, osiągający około 90 cm wysokości i do 60 cm rozpiętości.
Wytwarza mocne, sztywne pędy okryte gąszczem skórzastych, intensywnie zielonych i co ważne zdrowych liści.

La Perla wyselekcjonowana została w 2006 przez Thomasa Prolla w wyniku skrzyżowania ‚Pink Panther’ i ‚Arosia’. Ochrzczona na zamku Godens w maju 2008 roku i wówczas wprowadzona na rynek w hodowli W. Kordes' Sohne. To uznana, ceniona na całym świecie rodzinna firma, w której już kolejne pokolenie z pasją zajmuje się hodowlą najwspanialszych odmian róż o wyjątkowych cechach.

W roku 2009 została nagrodzona ADR (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) – to jedno z najwyższych wyróżnień, jakie jest przyznawane różom. Wydaje je grono niezależnych ekspertów na podstawie badania trwającego trzy lata, kiedy to krzewy uprawiane są bez żadnych środków ochrony roślin w 11 ogrodach położonych w różnych częściach Niemiec. Jest również laureatką wielu światowych konkursów i wystaw: Złoty Medal w austriackim Baden w 2009, Brązowy Medal Paryż 2008. Odznaczona prestiżowym certyfikatem Trial Ground Certyfikat St. Albans w 2009 roku.

Odmiana często powtarza kwitnienie w całym sezonie aż października.

Cechuje się najwyższą wśród róż dobrą odpornością na czarną plamistość liści i bardzo wysoka na mączniaka.

Warunki uprawy:

Róże wielkokwiatowe to krzewy o wzniesionym pokroju , które osiągają w zależności od odmiany od 60 do 150 cm.
Mają sztywne pędy , kwiaty duże lub bardzo duże ,są pachnące i pełne . Występują pojedynczo lub w małych gronach.
Kwitną od czerwca do października , większość odmian powtarza kwitnienie.
Najlepiej rosną na stanowiskach słonecznych , przewiewnych . Gleba powinna być żyzna , przepuszczalna , głęboko uprawiona. Przed sadzeniem wskazane jest użyźnić glebę , torfem, kompostem lub dobrze rozłożonym obornikiem.
Róże są tolerancyjne na suszę , w razie upałów róże podlewamy tylko wokół bryły korzeniowej , nigdy po liściach lub kwiatach .
Nawozimy od wczesnej wiosny nawozami mineralnymi , najlepiej gotowymi mieszankami do uprawy róż. Nawozy stosujemy nie później niż do połowy lipca.
Istotnym elementem uprawy jest przycinanie . Wczesną wiosną przycinamy dwuletnie pędy na 20-30 cm , zostawiając 3-4 oczka. W trakcie sezonu wskazane jest usuwanie przekwitłych kwiatostanów oraz chorych pędów . Zapobiegamy w ten sposób rozszerzaniu się chorób grzybowych . Chore części rośliny powinno się palić ażeby nie rozprzestrzeniać chorób , typu plamistość liści czy mączniaka. Zapobiegawczo warto wczesną wiosną wykonać oprysk przeciwko chorobom grzybowym np. Amistarem.
Na zimę róże kopczykujemy , ochraniając je przed niskimi temperaturami , najlepiej zwykłą ziemią lub torfem . Górną część rośliny zaś okrywamy np. gałązkami świerkowymi.
Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa- Bouquet Rose- Hydrangea macrophylla

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Pięciornik trójząbkowy Nuuk - Potentilla tridentata Nuuk

Cena: 18.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wisteria Venusta Showa Beni

Cena: 95.00 PLN