Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Topola czerwonolistna Purple Tower - Populus deltoides Purple Tower

Cena: 250.00 PLN
Nasza cena: 190.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża na pniu Madame Plantier

Róża na pniu Madame Plantier
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Historyczna róża, niezawodna i pięknie prezentująca się we współczesnych ogrodach. Krągłe pąki ukazują się na szczytach pędów w intensywnie różowym kolorze. Zaskakują z każdym dniem swojego rozwoju, bowiem rozkwitając stają się stopniowo i powoli śnieżnobiałymi kwiatami. Mają średnicę około 8 cm, są pięknie wypełniono rozetowo układającymi się płatkami i roztaczają przyjemny zapach. Układają się w zwarte bukiety i niezwykle obficie obsypują krzew przez pierwsze 4 – 5 tygodni lata.
Młode pędy zielone, starsze brązowego koloru, wszystkie niemal bez kolców.
Drobne, jasnozielone liście hojnie zdobią delikatne, giętkie gałązki, prezentują się rześko i zdrowo.

Odmiana wyselekcjonowana prawdopodobnie w wyniku skrzyżowania Rose alba x Rose moschata jeszcze w roku 1835 we Francji przez Plantiera i nazwana na cześć jego żony.

Róża Madame Plantier kwitnie raz w sezonie, ale niezwykle obficie i długo, w czerwcu i lipcu.

Cechuje się bardzo dobrą odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści. Rewelacyjnie zimuje tolerując bardzo niskie temperatury nawet bez okrycia.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże szczepione na pniu sadzimy głównie na stanowiskach słonecznych bądź lekko ocienionych, a ta odmiana poradzi sobie dobrze również w cieniu. Ważne by miejsce wzrostu było zaciszne, tak by roślina nie była narażona na gwałtowne i silne podmuchy wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając podłoże.

Cięcie – to istotny element pielęgnacji róż piennych, pozwala na zachowanie kształtnej sylwetki korony i jej regularne, obfite kwitnienie. Bezwzględnie wycinamy wszelkie pędy wyrastające na pniu poniżej miejsca szczepienia oraz te martwe i chore. W sezonie usuwamy także uschnięte kwiaty lub tworzące się owoce. Odmiany kopułowe przycinamy co roku redukując z zachowaniem 2 – 4 oczek na każdym pędzie, natomiast te zwisające nieco oszczędniej, zachowując 5 – 6 pędów głównych formujących opadającą koronę. Istotne, by cięcie wykonywać symetrycznie wokół pnia, aby zachować pionowy wzrost.

Zimowanie – róże pienne szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą zabezpieczenia. Wokół pnia usypujemy kopczyki na wysokość 20 – 30 cm, w zimniejszych rejonach dodatkowo układamy warstwę z kory lub gałązek iglaków. Sam pień pochodzi od odmian najwytrzymalszych i nie wymaga ochrony. Osłaniamy natomiast zaszczepioną koronę owijając ją agrowłókniną lub workiem z juty, który zawiązujemy poniżej miejsca szczepienia. Okazy w pojemnikach przenosimy do chłodnego pomieszczenia.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Perovskia Lacey Blue ®

Cena: 23.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant Gold Bar - Miscanthus Gold Bar

Cena: 36.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 290.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rutewka Delavay'a Hewitt’s pełna-Thalictrum delavayi Hewitt’s Double

Cena: 28.00 PLN