Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża na pniu Leonardo da Vinci

Róża na pniu Leonardo da Vinci
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Nostalgiczne kwiaty są wspomnieniem róż historycznych. Przepięknie wypełnione blisko 100 płatkami układającymi się w cztery, zwarte rozety prezentują się wybornie. Przybierają intensywny kolor czystego różu, osiągają średnicę około 8 cm. Formują duże bukiety, pod ciężarem których pędy urokliwie się przewieszają. Kwiaty zdobią krzew nieprzerwanie aż do jesieni. Na długo zachowują świeżość, są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.
To odmiana pena wigoru o zwartym i gęstym pokroju, ładnie rozkrzewiających się, nieco kolczastych pędach.
Liście błyszczące w kolorze soczystej zieleni, obficie okrywają pędy zachowując zdrowotność.

Róża Leonardo da Vinci wyselekcjonowana została w roku 1983 we Francji przez Alaina Meillanda. Meilland International to rodzinna firma ogrodnicza, której początki sięgają połowy XIX wieku a obecnie jest jedną z największych na świecie w swojej branży. Główną sferą jej działalności jest hodowla róż.

Odmiana zdobyła Złoty Medal na wystawie w Monza we Włoszech w 1993 roku.

Krzew powtarza obficie i wielokrotnie kwitnienie w okresie od czerwca do października.

Cechuje się wysoką odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże szczepione na pniu sadzimy głównie na stanowiskach słonecznych bądź lekko ocienionych, a ta odmiana poradzi sobie dobrze również w cieniu. Ważne by miejsce wzrostu było zaciszne, tak by roślina nie była narażona na gwałtowne i silne podmuchy wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając podłoże.

Cięcie – to istotny element pielęgnacji róż piennych, pozwala na zachowanie kształtnej sylwetki korony i jej regularne, obfite kwitnienie. Bezwzględnie wycinamy wszelkie pędy wyrastające na pniu poniżej miejsca szczepienia oraz te martwe i chore. W sezonie usuwamy także uschnięte kwiaty lub tworzące się owoce. Odmiany kopułowe przycinamy co roku redukując z zachowaniem 2 – 4 oczek na każdym pędzie, natomiast te zwisające nieco oszczędniej, zachowując 5 – 6 pędów głównych formujących opadającą koronę. Istotne, by cięcie wykonywać symetrycznie wokół pnia, aby zachować pionowy wzrost.

Zimowanie – róże pienne szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą zabezpieczenia. Wokół pnia usypujemy kopczyki na wysokość 20 – 30 cm, w zimniejszych rejonach dodatkowo układamy warstwę z kory lub gałązek iglaków. Sam pień pochodzi od odmian najwytrzymalszych i nie wymaga ochrony. Osłaniamy natomiast zaszczepioną koronę owijając ją agrowłókniną lub workiem z juty, który zawiązujemy poniżej miejsca szczepienia. Okazy w pojemnikach przenosimy do chłodnego pomieszczenia.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Przetacznikowiec syberyjski - Veronicastrum sibiricum

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Pünktchen - Miscanthus sinensis Pünktchen

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon Palmowy czerwonolistny 200 cm -Acer Palmatum atropurpureum

Cena: 620.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 95.00 PLN