Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 65.00 PLN
Nasza cena: 45.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Róża na pniu Papa Meilland

Róża na pniu Papa  Meilland
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Zachwycająca odmiana, od wielu lat intryguje i urzeka koneserów i ogrodników-amatorów tak swym wyglądem jak i zapachem. Duże, aksamitne kwiaty o jednolitym i niezmiennym kolorze – głębokiej czerwieni z czarną poświatą – osiągają średnicę do 13 cm. Rozwijają się z dostojnych, klasycznych, podłużnych pąków. Płatki układają się w zgrabne, eleganckie rozety. Roztaczają wokół niezwykle intensywną, przyjemną woń róż damasceńskich. Regularnie powtarza kwitnienie do końca lata.
To odmiana pełna wigoru o gęstym pokroju, mocnych, sztywnych i rozgałęziających się pędach okrytych kolcami.
Liście skórzaste, matowe, w kolorze głębokiej zieleni, dość obficie i długo zdobią krzewy.

Róża Papa Meilland wyselekcjonowana została w wyniku skrzyżowania Chrysler Imperial × Charles Mallerin w roku 1963 we Francji przez Alaina Meillanda. Meilland International to rodzinna firma ogrodnicza, której początki sięgają połowy XIX wieku a obecnie jest jedną z największych na świecie w swojej branży. Główną sferą jej działalności jest hodowla róż. Odmiana otrzymała imię na cześć dziadka hodowcy, Antoine'a.

Została wyróżniona najbardziej prestiżowymi nagrodami: York Rose & Garden Society w 2001 roku w Kanadzie, World Federation of Rose Societies - Rose Hall of Fame w 1988 roku, James Alexander Gamble Rose Fragrance Award w1974 (za zapach) oraz Złoty medal w niemieckim Baden-Baden w 1962 roku.

Krzew powtarza wielokrotnie kwitnienie w okresie od czerwca do października.

Należy do róż wymagających, cechuje się średnią opornością na mączniaka i czarną plamistość liści.

Warunki uprawy:

Stanowisko – róże szczepione na pniu sadzimy głównie na stanowiskach słonecznych bądź lekko ocienionych, a ta odmiana poradzi sobie dobrze również w cieniu. Ważne by miejsce wzrostu było zaciszne, tak by roślina nie była narażona na gwałtowne i silne podmuchy wiatrów.

Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając podłoże.

Cięcie – to istotny element pielęgnacji róż piennych, pozwala na zachowanie kształtnej sylwetki korony i jej regularne, obfite kwitnienie. Bezwzględnie wycinamy wszelkie pędy wyrastające na pniu poniżej miejsca szczepienia oraz te martwe i chore. W sezonie usuwamy także uschnięte kwiaty lub tworzące się owoce. Odmiany kopułowe przycinamy co roku redukując z zachowaniem 2 – 4 oczek na każdym pędzie, natomiast te zwisające nieco oszczędniej, zachowując 5 – 6 pędów głównych formujących opadającą koronę. Istotne, by cięcie wykonywać symetrycznie wokół pnia, aby zachować pionowy wzrost.

Zimowanie – róże pienne szczególnie w rejonach zimniejszych wymagać będą zabezpieczenia. Wokół pnia usypujemy kopczyki na wysokość 20 – 30 cm, w zimniejszych rejonach dodatkowo układamy warstwę z kory lub gałązek iglaków. Sam pień pochodzi od odmian najwytrzymalszych i nie wymaga ochrony. Osłaniamy natomiast zaszczepioną koronę owijając ją agrowłókniną lub workiem z juty, który zawiązujemy poniżej miejsca szczepienia. Okazy w pojemnikach przenosimy do chłodnego pomieszczenia.

Roślina ukorzeniona w doniczce.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 205.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Cleopatra®-Magnolia soulangeana Cleopatra ®

Cena: 290.00 PLN

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Geisha Orange - Azalea japonica Geisha Orange

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus ogrodowy-Phyllostachys bissetii

Cena: 85.00 PLN