Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Liliowiec Free Wheelin- Hemerocallis Free Wheelin

Liliowiec Free Wheelin- Hemerocallis Free Wheelin
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:15.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Rewelacyjny okaz, która sprawia, że każdy z nas rozkocha się w liliowcach i zapragnie je mieć. Pajęcze, ogromne kwiaty o średnicy 23 cm, cechują się doskonałą proporcją długości do szerokości płatków wynoszącą 4,69:1. Ich kolorystyka jest czarująca. Subtelnie szmaragdowo-żółtą gardziel otacza ciemne, bordowo-fioletowe oko rozpościerające się na kremowo-brzoskwiniowej powierzchni płatków. Kontrast kolorów dodatkowo wzmacnia jasna pręga biegnąca środkiem płatków od gardzieli po łukowato wygięte wierzchołki. Odmiana o dość dużej sile wzrostu osiągająca 86 cm wysokości. Zakwita jako jedna z pierwszych już w maju i powtarza kwitnienie. Łodyga ma 6 rozgałęzień i 48 pąków kwiatowych. U 3-letniej kępy możemy spodziewać się w jednym sezonie nawet około 300 kwiatów. Pozostaje zimozielona,warto zabezpieczyć ją przed zimowymi spadkami temperatury.
Odmiana tetraploidu będąca wynikiem krzyżówki (Wild and Wonderful × Tet. Marked by Lydia) skomponowanej w 2004 roku przez Patricka Stamile. W roku 2010 nagrodzona po raz pierwszy tytułem Honorable Mention, a w kolejnym otrzymała nagrodę Harris Olsen Spider Award jako rewelacja wśród odmian pajęczych i niezwykłych. W 2013 została ponownie laureatką najbardziej prestiżowych wyróżnień Award of Mention nie tylko za urodę, ale i sprawdzoną uprawę w wielu regionach świata oraz Early Season Bloom Award dla najwcześniej kwitnących liliowców.

Mrozoodporność pełna.

Opis gatunku:

Trudno sobie wyobrazić nasze ogrody bez tej wdzięcznej i niezawodnie kwitnącej byliny. Jej różnorodność, barwa i kształt kwiatów, aromat oraz wysokość jest ogromna. Co najważniejsze jednak, to fakt, że rosną one w każdych warunkach, są w pełni mrozoodporne i bez specjalnej pielęgnacji zachwycają swym urokiem.

Liliowiec, rzadko występujący pod nazwą dziennica (Hemerocallis L.), to bylina z rodziny żółtakowatych (Xanthorrhoeaceae). Pochodzi z Azji wschodniej i Europy Południowej gdzie rośnie w stanie naturalnym.
Do tej pory wyhodowano około 70 tysięcy odmian tej rośliny we wszystkich prawie kolorach poza niebieskim. W Polsce można je podziwiać m.in. w Arboretum w Wojsławicach gdzie zgromadzono ponad 2 tysiące odmian.
W Polsce jest rośliną niezwykle popularną i mocno rozpowszechnioną. W zależności od gatunku osiąga od 30 nawet do 100 cm wysokości.
Liliowce posiadają jaskrawozielone liście, sztywne, smukłe i lekko wygięte. Trudno pisać o kwiatostanach, ponieważ ich mnogość jest tak wielka, że jednoznaczny opis jest niemożliwy. Zazwyczaj są to kwiaty lejkowate o długości nawet do 10 – 15 cm. Nowe mieszańcowe odmiany charakteryzują się jednak kwiatami pełnymi, podwójnymi i wielką paletą barw.
Kwitną w zależności od odmiany od maja do października. Kwiaty ukazują się na bezlistnych, sztywnych pędach, mających około 1 metra. Ilość kwiatów na jednym pędzie może się wahać od 2 – 3 do nawet 10. Szybko przekwitają, lecz w ich miejsce natychmiast pojawiają się nowe.

Uprawa :

Optymalnym stanowiskiem dla liliowców jest lekki półcień, gleba powinna dość bogata w składniki pokarmowe - decyduje to o obfitości kwitnienia, umiarkowanie wilgotna, lecz nie podmokła. Odległość pomiędzy poszczególnymi odmianami powinna wynosić około 1 metra. Rozmnaża się właściwie sama, chcąc przenieść ją w inne miejsce przesadzamy ją dzieląc kłącze - najlepiej jesienią.

Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5 , dostępna od kwietnia.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk zwyczajny Purpurea Pendula - Fagus sylvatica Purpurea Pendula

Cena: 170.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska®Red Mindour -Hibiscus French Cabaret® Red Mindour

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przetacznikowiec syberyjski - Veronicastrum sibiricum

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso rózgowate Heavy Metal - Panicum virgatum Heavy Metal

Cena: 25.00 PLN