Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hakonechloa macra Albostriata

Hakonechloa macra Albostriata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:30.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Oszałamiająca odmian o urzekającej i wdzięcznej sylwetce oraz pięknym, świetlistym wprost ubarwieniu. Jeśli dodać do tego fakt, że jest w pełni mrozoodporna, rośnie okazała w naszych warunkach i nie wymaga szczególnej uwagi - to na pewno warto ją zaprosić do swojego otoczenia.

Wieloletni, atrakcyjny okaz formujący niezwykle gęstą, bujną kępę o wysokości około 40 cm i rozpiętości dochodzącej do 80 cm. Przyjmuje efektowny, kaskadowy pokrój.

Liście lancetowate, ostro zakończone, smukłe i długie do około 50 cm. Przewieszają się łukowato na zewnątrz kępy. Przybierają jasnozielony kolor z biało-kremowym pasem biegnącym wzdłuż całej blaszki. Na jasnych stanowiskach wczesną wiosną i późna jesienią, gdy panują niższe temperatury widoczne jest czerwonawe, delikatne przebarwienie.

Kwitnienie rozpoczyna w lipcu i trwa ono do końca września. Pomiędzy liśćmi pojawiają się wówczas na cienkich pędach subtelne, wiotkie, rozłożyste i luźne kwiatostany w brązowo-czerwonym kolorze.

Jej naturalne stanowiska znajdują się na terenie Japonii. Nazwa jest składową dwóch wyrazów: Hakone – nazwa góry i Chloa – z greckiego trawa.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najokazalsza urośnie w miejscach lekko ocienionych, półcienistych i tam też uzyskamy najpiękniejsze wybarwienie. Jeśli będzie posadzona w pełnym słońcu to tylko z ekspozycją wschodnią, by gorące południowe słońce nie uszkodziło liści. W głębokim cieniu natomiast pozostanie zupełnie zielona.

Gleba – preferuje ziemie zasobne, o umiarkowanej wilgotności i średnio przepuszczalne. Nie toleruje skrajnych warunków – podłoża ciężkiego, gliniastego, ale też piaszczystego; suchego i przesadnie mokrego.

W Polsce zimuje rewelacyjnie. W srogie zimy, przy skromnej okrywie śnieżnej liście zasychają – zaleca się ich ścięcie dopiero wiosną, przed rozpoczęciem sezonu.

Idealny gatunek do formowania obwódek. Doskonale prezentuje się na brzegach ogrodowych akwenów wodnych jak również w piętrowych kompozycjach skalnych, po których może swobodnie spływać. Rozjaśni ocieniane zakątki czy miejsca pod drzewami o przejrzystych koronach. Z powodzeniem można uprawiać ją na tarasie i balkonie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2
Najniższa cena w ciągu ostatniego miesiąca 30 zł.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowyXXL PLANET® Griotte TANGRI -Hibiscus moscheutos PLANET® Griotte TANGRI

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik Red Robin-PHOTINIA FRASERI RED ROBIN

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trzmielina japońska Himalaya-Euonymus jap. Himalaya

Cena: 78.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska Lavender Chiffon®- Hibiscus syr.Lavender Chiffon®

Cena: 69.00 PLN