Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 28.00 PLN
Nasza cena: 22.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Miskant chiński Kleine Fontane- Miscanthus Kleine Fontane

Miskant chiński Kleine Fontane- Miscanthus Kleine Fontane
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jeden z najwcześniej zakwitających, średniowysoki miskant, osiągający w czasie kwitnienia 1,6m. Z każdym rokiem uprawy prezentuje się coraz piękniej i okazalej, a okazałe kwiatostany robią wrażenie nawet na najbardziej wymagających ogrodnikach.
To wieloletnia trwa o krótkich kłączach, nie jest ekspansywna, lecz formuje coraz bardziej zwarte i gęste kępy o średnicy 60 – 80 cm. Smukłe, długie na 1 m źdźbła przewieszają się na zewnątrz w ¾ wysokości, przypominając wytryskujące z fontanny strugi wody. Liście mają intensywny zielony kolor, przez ich środek, wzdłuż głównego nerwu biegnie biała smuga. Jesienią mienią się złociście odcieniami pomarańczu i żółci.
Brunatno-różowe kwiaty zebrane w długie, dorodne wiechy pojawiają się na szczytach pędów już przed połową sierpnia. Przekwitając zmieniają się w puszyste, kremowo-srebrne owocostany, które zgrabnie falują przy najmniejszych podmuchach wiatru i delikatnie szumią. Te finezyjne pióropusze pozostają na atrakcją nawet zimowych krajobrazów, zwłaszcza gdy okryją się szronem.

W naturze gatunek porasta widne obrzeża lasów i zarośli na obszarach Chin i Japonii. Prezentowaną odmianę wyselekcjonował jednak Ernst Pagels – niemiecki ogrodnik i hodowca, twórca wielu cenionych miskantów. Walory Kleine Fontane również zostały dostrzeżone i nagrodzone w 2001 roku prestiżowym odznaczeniem Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.


Warunki uprawy:
Stanowisko – typowe dla gatunku – jasne, z pełną ekspozycja na słońce. Wybierając miejsce warto pamiętać, by roślina nie była narażona na podmuchy wiatru, które mogłyby ją uszkodzić.
Gleba – przede wszystkim stale, ale umiarkowanie wilgotna i przepuszczalna. W takich warunkach urosną bujne nawet na mniej zasobnych ziemiach.

Młode okazy okrywamy w pierwszych 2 – 3 latach po posadzeniu. Starsze cechują się wysoką odpornością na mrozy i dobrze zimują na terenie całego kraju.


Niezastąpiony jako soliter na skwerze przed wejściem albo w donicy na tarasie. Rewelacyjnie prezentuje się w nasadzeniu grupowym oraz z innymi trawami ozdobnymi w dużych aranżacjach naturalistycznych, żwirowych ogrodach lub tworząc ustronne zakątki. Nada niepowtarzalny klimat miejscom relaksu i okolicom oczek wodnych. W ogrodach możemy skomponować go z czerwonymi berberysami, hortensjami bukietowymi, odętkami i tojeściami.
Roślina ukorzeniona w doniczce.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2 , dostępna od kwietnia.
zdjęcia ze stron
www.perenniculum.cz
www.gardenia.net
centredejardinbrossard.com
www.ballyrobertgardens
www.canningperennials.com

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Miss Ruby®

Cena: 29.50 PLN

Otwórz opis produktu

Obiedka szerokolistna-Chasmanthium latifolium

Cena: 20.00 PLN

Otwórz opis produktu

Modrak morski jadalny - Crambe maritima

Cena: 17.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Hopcorn Blue HOVARIA

Cena: 45.00 PLN