Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 250.00 PLN
Nasza cena: 150.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ambrowiec Rotundiloba-Liquidambar Rotundiloba

Ambrowiec Rotundiloba-Liquidambar Rotundiloba
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:110.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Piękne, malownicze drzewo, cenne ze względu na dekoracyjne liście. W naszym klimacie osiąga od kilku do kilkunastu metrów wysokości. Liście ambrowca swym kształtem przypominają liście klonu. Są duże, osiągają 18 cm długości, zielone, błyszczące, niezwykle dekoracyjne. Najbardziej zachwyca jesienią, kiedy to liście przybierają odcienie czerwieni, fioletu, żółci i pomarańczy. Jest jednym z najpiękniej przebarwiających się drzew. Po roztarciu liści można wyczuć przyjemny, słodkawy i balsamiczny zapach. Kwitnie w maju, kwiaty są niepozorne. Ich miejsce zajmują kuliste i kolczaste owocostany, utrzymują się na drzewie przez całą zimę. Podobne do owoców platana. W okresie zimowym roślina zwraca na siebie uwagę ciekawą, korkowatą korą. Drzewo atrakcyjne przez cały rok. Zaletą jest fakt, że kolorowe liście zdobią drzewo do listopada a nawet grudnia.

Ambrowiec amerykański w naturze występuje w Ameryce Północnej.
Żywica ambrowców wykorzystywana jest w medycynie do produkcji leków wspomagających układ oddechowy, w przemyśle kosmetycznym i spożywczym (jest składnikiem gumy do żucia). Drewno jest surowcem do produkcji ekskluzywnych mebli.

Jeżeli zapewnimy roślinie optymalne warunki do rozwoju, drzewko będzie charakteryzowało się znacznym przyrostem rocznym, przekraczającym pół metra.

Drzewo warte posadzenia w dużych ogrodach jako soliter na tle trawnika lub w barwnej, ale luźnej grupie drzew i krzewów. Świetne do jesiennych barwnych zestawień. Doskonale rośnie na podmokłych terenach gdzie inne drzewa nie poradziłyby sobie.
Owoce nadają się do tworzenia wyjątkowych, głównie świątecznych kompozycji.

Warunki uprawy.
Gleba żyzna, o odczynie kwaśnym do obojętnego.
Stanowisko słoneczne, zaciszne, osłonięte przed wiatrem . Im więcej słońca, tym liście piękniej będą się przebarwiać jesienią.
Na okres zimy młode okazy dokładnie okrywamy, aby nie dopuścić do ich przemarznięcia. W młodości jest wrażliwy na niskie temperatury, starsze okazy dobrze sobie radzą w naszym klimacie.
Odporny na choroby i szkodniki.

Roślina w doniczce C-3 .
opr.MR,bp
Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa- Bouquet Rose- Hydrangea macrophylla

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Inspire - Hydrangea You and Me Inspire

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red

Cena: 38.00 PLN