Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Śliwa wiśniowa Pissardii - Prunus cerasifera Pissardii

Śliwa wiśniowa Pissardii - Prunus cerasifera Pissardii
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
To stara, ceniona odmiana, od której wzięły swój początek inne śliwowiśnie o czerwonym ulistnieniu. Przez cały rok stanowi atrakcyjny element krajobrazu zarówno jako samotnik jak i w grupie.

Rośnie w stosunkowo szybkim tempie, osiągając finalnie do 6 m wysokości. Pędy sztywne i wyprostowane, gęsto rozgałęziające się, formują owalną koronę o rozpiętości do 3 m. Okryte korą w kolorze ciemnej purpury.

Na ogół w połowie kwietnia okrywa się obficie kwieciem. Z osadzonych na długich szypułkach, drobnych, kulistych pąków, rozwijają się całkiem okazałe, bo o średnicy około 2,5 cm, talerzykowate kwiaty. Każdy złożony z 5 delikatnie muśniętych różem płatków skupionych wokół oczka cienkich, długich pręcików. Są miododajne.

Późną wiosną pojawiają się dekoracyjne liście. Blaszki długości do 7 cm i szerokości do 5 cm, w zarysie owalne lub odwrotnie jajowate, o krótkich i ostrych wierzchołkach oraz drobno piłkowanych marginesach. Powierzchnia wybornie lśni odbijając promienie słońca, co podkreśla jeszcze dodatkowo jej głębokie, ciemno purpurowe wybarwienie. Kolor ten utrzymuje się przez cały sezon, dodając drzewku atrakcyjności.

Odmiana wprowadzona na rynek ogrodniczy we Francji z końcem XIX wieku przez szkółkę Pailett Nursery, do której to wprost z ogrodów szacha Persji przywiózł ją Pissard, którego nazwisko otrzymała.

Warunki uprawy:
Stanowisko – ładnie urośnie w lekkim ocienieniu, ale najpiękniej wybarwione okazy otrzymamy w pełnym słońcu, które bardzo lubi.
Gleba – zadowoli się podłożem o przeciętnej żyzności, dość luźnym i średnio wilgotnym.

Na zachodzie kraju mrozoodporność wystarczająca, ale na pozostałym terenie konieczne będzie jej zabezpieczenie, szczególnie w pierwszych latach po posadzeniu. Dobrze znosi dłuższe okresy suszy oraz miejskie zanieczyszczenia.

Sprawdzi się jako soliter na słonecznym skwerze. Przez cały sezon zwracać będzie uwagę posadzona na tle jasnozielonych gatunków. Toleruje przycinanie, dzięki czemu w nasadzeniu grupowym pozwala formować ciekawe żywopłoty.


Przedmiotem sprzedaży jest pięcioletnia roślina , o wysokości 200-220 cm. Ukorzeniona w doniczce C-15 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Rozplenica wschodnia Karley Rose - Penisetum Karley Rose

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Przetacznikowiec Erica-Veronicastrum virg.Erica

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja zimowa Winter surprise - Hydrangea anomala Winter Surprise

Cena: 125.00 PLN