Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja piłkowana Shojo-Hydrangea serrata Shojo

Hortensja piłkowana Shojo-Hydrangea serrata Shojo
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:42.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wyjątkowa odmiana hortensji o czerwonym kolorze liści, zaskakuje również nietuzinkową kompozycją kolorystyczną kwiatów i liści. Niebywale ciekawy okaz na lekko ocienione rabaty, które wyśmienicie ożywi i ubarwi.

To niewysoki krzew liściasty o zwartym, gęstym pokroju, którego dorosłe egzemplarze osiągają do 1 m wysokości i bardzo podobną szerokość. Cienkie, ale sztywne pędy formują zaokrągloną, kształtną sylwetkę.

Okryte są hojnie liśćmi o długości nawet do 15 cm. Ich blaszki mają jajowaty kształt o zaostrzonych wierzchołkach i drobno ząbkowanych obrzeżeniach. Na powierzchni widoczne głębokie użyłkowanie nadające ciekawą fakturę. Rozwijają się na wiosnę w odcieniach głębokiej czerwieni i bordo, następnie zyskują kolor ciemnej zieleni, by jesienią znów rozpalać intensywnymi tonami purpury i szkarłatu. Stanowią wówczas oszałamiające tło dla kwiatów.

Te zaś pojawiają się w środku lata skupione w nieregularne, ale bardzo licznie wynurzające się ponad listowie koronkowe baldachy. Mają krągły, nieco spłaszczony kształt. W środkowej części zebrane są maleńkie, kuliste kwiaty płodne. Na zewnątrz znajdują się kwiaty płonne, zbudowane z 3 okazałych płatków w kolorze bieli z mniej lub bardziej intensywnym odcieniem albo różu (na glebie zasadowej)albo niebieskiego fioletu (na glebie kwaśnej). W połączeniu z barwnymi liśćmi pozostają wyrafinowaną ozdobą krajobrazu przez całą niemal jesień.

Naturalnym siedliskiem gatunku są górskie terytoria w Korei i Japonii. Prezentowana odmiana będąca kultywarem ogrodniczym została wyróżniona przez członków Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego nagrodą Award of Garden Merit w roku 2012.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada jej lokalizacja w zacisznych i częściowo ocienionych miejscach. Większe ilości słońca będzie dobrze tolerować, jeśli zapewnimy jej stale wilgotne podłoże.

Gleba – lubi ziemie zasobne, dobrze przepuszczalne o umiarkowanej, ale ciągłej wilgotności. Na glebach silnie kwaśnych kwiaty przebarwiają się na bardziej niebieski kolor, na zasadowych przybierają różowawe odcienie.

Mrozoodporność dobra , zaleca się okrycie pędów słomą lub włókniną oraz obsypanie korzeni , wrażliwa na wiosenne przymrozki , odkrywać należy tę odmianę po ich ustąpieniu.

Fantastycznie udekoruje reprezentacyjny skwer przy wejściu. Jest ciekawą propozycją do tworzenia niskich szpalerów. Sprawdzi się także na ocienionych rabatach w sąsiedztwie okazów o jasnozielonych liściach i białych kwiatach, na tle których się wyróżni, a i sama ich nie przyćmi. W pojemnikach będzie wyborną ozdobą północnych tarasów i balkonów.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wisteria floribunda purpurowo - czerwona- Wisteria floribunda Alborosea

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska®Red Mindour -Hibiscus French Cabaret® Red Mindour

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon polny Carnival - Acer campestre Carnival

Cena: 115.00 PLN