Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pełnokrężnik wielobarwny - Holodiscus discolor

Pełnokrężnik wielobarwny - Holodiscus discolor
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:90.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Ciekawa roślina aczkolwiek w naszych ogrodach to wciąż unikat. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się na początku lata, w fazie kwitnienia, kiedy przykrywa się białą kołderką kwiecia, ale i po jej zakończeniu pozostaje oryginalna dekoracją.

Jest krzewem o dość luźnym, trochę nieregularnym pokroju. U podstawy stare pędy są wyprostowane i grube, okryte brązową korą jednak te młode znacznie cieńsze, owłosione i mają wyraźna tendencję do przewieszania się, szczególnie w okresie kwitnienia. Osiąga nie więcej niż 4 m wysokości i podobną rozpiętość.

Ulistnienie w kolorze ciemnej, soczystej zieleni, jesienią przebarwia się na złociste odcienie pomarańczu. Blaszki dość oryginalne, dorastają do 8 cm długości, w zarysie szeroko jajowate z zaznaczonymi klapami o tępych wierzchołkach i podwójnie ząbkowanych marginesach. Górna powierzchnia głęboko unerwiona i subtelnie pomarszczona, od spodu pokryta delikatnymi, białymi włoskami.

W okresie kwitnienia, czyli na przełomie czerwca i lipca, cały krzew spowija biały puch. Kwiaty choć drobne, bo o średnicy niespełna 5 mm to ściśle skupione są w licznych, puszystych wiechach o długości ponad 20 cm, które urokliwie zwisają z końców pędów. Przyjmują kremowobiały kolor, niekiedy z różowawym odcieniem i roztaczają przyjemny, słodkawy zapach. Po zakończeniu kwitnienia tworzą się brunatnoszare owocostany, które niczym koraliki zdobią krzew nawet w początkach zimy.

Naturale stanowiska znajdują się w widnych kompleksach leśnych na obszarze Ameryki Północnej.

Warunki uprawy:
Stanowisko – najbardziej odpowiada mu wystawa na pełne słońce, ale będzie ładnie rósł także w lekkim półcieniu.
Gleba – preferuje żyzne ziemie ogrodowe, zasobne w składniki próchniczne i stale wilgotne, jednak świetnie daje sobie radę na znacznie słabszych podłożach.

Mrozoodporność całkowita, zimuje nie doznając uszkodzeń i bez potrzeby okrywania nawet w chłodniejszych regionach kraju. Tolerancyjny wobec dłuższych okresów suszy oraz zanieczyszczeń powietrza.

Ładnie prezentować będzie się jako samotnik w rogu ogrodu na tle krzewów o ciemnym igliwiu. Jako roślina drugiego planu będzie doskonałym towarzyszem bylin o intensywnie wybarwiających się liściach lub kwiatach.

Przedmiotem sprzedaży jest sadzonka o wysokości ok.70 cm, ukorzeniona w doniczce C-5.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Ognik pomarańczowy - Pyracantha coccinea Orange Glow

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula Good as Gold - Caryopteris GOOD AS GOLD Novacargol

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja miniatura Blue Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus krzaczasty jadalny -Sasa tsuboiana

Cena: 60.00 PLN