Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Albizia czekoladowa-Albizia Summer Chocolate

Cena: 460.00 PLN
Nasza cena: 400.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Milin Summer Jazz Fire na PNIU
Cena brutto za sztukę:350.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 350 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nowatorska i oryginalna odmiana milinu w formie drzewka.Odmiana o bardzo dużych kwiatach, o zdrowym ulistnieniu oferowana w bardzo oryginalnej, trudno dostępnej formie drzewka na pniu o wysokości 80 cm.
Rośnie jako zgrabne drzewko o kompaktowym pokroju formując kulistą, nieco spłaszczoną, zwartą koronę. Bardzo bujne, pierzastozłożone liście osiągają długości do 40 cm. Pojedyncze blaszki mają jajowaty kształt z zaostrzonymi wierzchołkami i ząbkowanymi brzegami. Lśnią jasnym, intensywnym, zielonym kolorem.

Roślina o zwartym pokroju. Liście o długości do 35 cm, pierzaście złożone, przybierają jasny, intensywnie zielony kolor a jesienią mienią się wieloma odcieniami od żółci po purpurę. Pojedyncze blaszki jajowate o zaostrzonych szczytach i ząbkowanych marginesach.

Od lipca na końcach tegorocznych pędów pojawiają się, zebrane w pokaźne baldachogrona, pomarańczowe pąki. Stopniowo rozwijają się z nich rewelacyjnie prezentujące się, trąbkowate kwiaty – 5 krągłych, wywiniętych na zewnątrz płatków korony rozgrzewa intensywną, karminową czerwienią. Zrastają się ku nasadzie w zwężającą się rurkę lśniącą złocisto-morelowymi barwami. Pozostają niespotykaną na żadnych innych okazach dekoracją nawet do początku września.

Odmiana wyhodowana w japońskim gospodarstwie Koichi Sakaue a wprowadzona do obrotu rynkowego w 2013 roku w Stanach Zjednoczonych przez Ball Ornamentals. W rok później odznaczona została na targach Plantarium odbywających się corocznie w Holandii jako najciekawsza nowość. W roku 2015 zdobył Złoty Laur w Konkursie Roślin Nowości na Międzynarodowej Wystawie „Zieleń to Życie”.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze będą dla niego miejsca ciepłe, wyeksponowane na działanie promieni słonecznych, ale osłonięte od wiatrów.

Gleba – preferuje podłoża o średniej żyzności, dobrej przepuszczalności, umiarkowanie wilgotne.
Wiosną warto wykonać cięcie, by zagęścić koronę i zintensyfikować kwitnienie. Wymaga cierpliwości, bo późno budzi się do życia, dopiero po połowie maja pojawiają się młode pędy i liście.

Mrozoodporność pełna , przemarznięciu mogą ulegać niektóre pędy lecz milin szybko się regeneruje i wypuszcza nowe .
Wiosną należy przyciąć koronę , aby ją zagęścić .Cięcie wpływa również na obfite kwitnienie, gdyż milin kwitnie na pędach tegorocznych.

Wprowadzi orientalny klimat nawet w niewielkich przestrzeniach. Jako soliter stanowić będzie wyborną ozdobę reprezentacyjnego trawnika czy rabaty. W donicy odmieni oblicze niejednego tarasu i balkonu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-15 o grubym pniu , wysokość pnia 80,100 cm powyżej korona,roślina 7 -letniaInne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Pseudosasa japońska-Pseudosasa japonica

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bodziszek pełny Laura - Geranium pratense Laura

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Mikawa Yatsubusa - Acer palmatum Mikawa Yatsubusa

Cena: 510.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa RUBY ANGEL'S BLUSH- Hydrangea paniculata RUBY ANGEL'S BLUSH

Cena: 85.00 PLN