Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bożodrzew gruczołowaty-Ailanthus altissima

Bożodrzew gruczołowaty-Ailanthus altissima
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:60.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Doskonały okaz dla niecierpliwych ogrodników. To drzewo nie tylko szybko rośnie, ale jest szalenie atrakcyjne – zachwyca oryginalnym listowiem, a w okresie kwitnienia i owocowania nie sposób oderwać od niego oczu.

To gatunek o dużej sile wzrostu, młode osobniki mogą rocznie osiągać przyrosty dochodzące do 2 m, dorosłe choć już znacznie wolniej to dorastają do 20 m wysokości. Korona dość luźna, rozłożysta, o eliptycznym kształcie. Pędy początkowo żółto-brązowe i aksamitnie omszone, z czasem pokrywają się szarą, drobno spękaną korą.

Liście stanowią o dużej wyjątkowości rośliny. Złożone nieparzystopierzaście z listków osadzonych na krótkich ogonkach, na pędach osiągających zazwyczaj około 60 cm, a niekiedy nawet blisko 1 m długości. Pojedyncze blaszki owalnie lancetowate, widocznie unerwione, o gładkich brzegach, jedynie u nasady kilka ząbków zakończonych gruczołami, które po roztarciu wydzielają nieprzyjemny zapach. Liście pojawiają się stosunkowo późno, bo dopiero w maju, w kolorze bordowym i szybko zmieniają barwę na jasno zieloną. Fantastycznie falują w powiewach wiatru.

Na przełomie czerwca i lipca drzewo okrywa się białą, puchatą pierzynką. Na końcach pędów rozwijają się duże, o średnicy do 30 cm i gęste wiechy drobnych zielonkawo-białych kwiatuszków. Choć ich zapach nie należy do atrakcyjnych, to są bardzo miododajne. Kwitnienie jest tym bardziej obfite im cieplejsze lato i bardziej nasłoneczniona lokalizacja.

Niezwykle egzotycznie okazy prezentują się po zawiązaniu owoców. Te grona wąskich skrzydlaków zawierających wewnątrz orzeszki, najpierw są zielone, z czasem przebarwiają się, lśniąc w promieniach jeszcze jesiennego słońca wieloma odcieniami czerwieni.

Gatunek w naturze porasta obszary północno-wschodnich Chin.

Warunki uprawy:
Stanowisko – zaciszne, najlepiej w pełnym słońcu lub jedynie okresowo ocieniane.

Gleba – nie ma szczególnych oczekiwań, poradzi sobie dobrze niemal na każdym podłożu. Odporny na zanieczyszczenia.

Polecany do uprawy w cieplejszych regionach Polski ponieważ młode okazy zanim zdrewnieją mogą przemarzać w czasie sroższych zim, warto je więc zabezpieczyć.

Polecany do dużych ogrodów, parków czy osiedlowych zieleńców. Może stanowić nie tylko ciekawe tło dla mniejszych roślin, ale sam będzie niezwykłą dekoracją.

Roślina ukorzeniona w doniczce c5 wys.170cm


Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 80 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Migdałek trójklapowy-Prunus triloba

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żółtnica pomarańczowa-Maclura pomifera

Cena: 140.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Anabelle - Hydrangea arborescens Anabelle

Cena: 49.00 PLN