Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona miękkowłosa Aspera-Hydrangea Aspera Macrophyla

Cena: 120.00 PLN
Nasza cena: 90.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Gorzka pomarańcza-Poncirus trifoliata

Gorzka pomarańcza-Poncirus trifoliata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:87.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Wiosną bogato przyozdabia się kwieciem, roztaczając wokół siebie przyjemną, świeżą woń. Białe, złożone z pięciu luźno rozpostartych płatków kwiaty rozwijają się na krótkich szypułkach skupione po kilka sztuk. Z nich zawiązują się dojrzewające jesienią owoce – kuliste, żółte jagody wielkości dużych orzechów włoskich o omszonych skórkach. Choć nie nadają się do jedzenia ze względu na gorzki, cierpki smak i duża ilość nasion to prezentują się rewelacyjnie w czasie złotej polskiej jesieni.


Niedużych rozmiarów drzewko pochodzące z dalekiej Azji, jednak świetnie rośnie również w naszych warunkach klimatycznych, będąc najbardziej odpornym na mróz cytrusem. Wytwarza bardzo atrakcyjne, choć niejadalne owoce a pokrój nadaje jej walory rośliny ozdobnej, która potrafi zaskoczyć o każdej porze roku.

W pierwszych latach cechuje się dużą siłą wzrostu. Zazwyczaj wytwarza kilka pni, z których nisko wyrastają liczne, mocne pędy formują bardzo zwartą, gęstą i szeroką koronę o średnicy nawet do 5 m. Dorosłe okazy osiągają około 3 m wysokości. Roślina bardzo ładnie poddaje się formowaniu i można ją przycinać nadając dowolną sylwetkę. Gałęzie pokryte są szarozieloną korą oraz wieloma długimi, twardymi i ostrymi cierniami dzięki czemu żywopłoty mogą stanowić nawet rodzaj żywego ogrodzenia.

Liście złożone z trzech owalnych blaszek o długości do 6 cm osadzonych na krótkich, sztywnych ogonkach. Powierzchnia w kolorze jasnej zieleni z widocznym użyłkowaniem, o brzegach drobno karbowanych i zwijających się do środka. Późną jesienią opadają odsłaniając finezyjnie poskręcane pędy, które stanowią niezwykle ciekawy akcent zimowego krajobrazu.


W naturze porasta tereny w środkowych Chinach.

Warunki uprawy:

Stanowisko – przede wszystkim zaciszne, dające osłonę przed wiosennymi przymrozkami a przy tym słoneczne do okresowo ocienianego.

Gleba – potrzebuje podłoża żyznego o dobrej przepuszczalności i stałej, niewysokiej wilgotności.

Toleruje spadki temperatur do około -18°C, w najcieplejszych regionach Polski zimuje dobrze ,jednak na przeważającej większości obszaru wymaga okrycia, a okazy w pojemnikach przeniesienia do chłodnych pomieszczeń.

Zwróci na siebie uwagę rosnąc w widocznym miejscu jako soliter, a w grupie innych okazów przykuje wzrok oryginalnymi owocami. Daje się łatwo formować na żywopłot.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2 o wys. ok. 80,100 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Jabłoń ozdobna Royalty - Malus Royalty

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawułka Sprite-Astilbe Sprite

Cena: 15.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia soulangeana GENIE®

Cena: 480.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta różowa Anabelle-Hydrangea arborescens Pink Anabelle

Cena: 75.00 PLN