Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon jawor Esk Sunset -Acer pseudoplatanus Esk Sunset

Klon jawor Esk Sunset -Acer pseudoplatanus Esk Sunset
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:180.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Oryginalna , rzadka odmiana mająca trójkolorowe kontrastujące swoimi barwami liście. Charakterystyczną cechą tego niedużego drzewa jest niezwykła kolorystyka jego liści, zupełnie wyjątkowa, wprowadzająca prawdziwy festiwal barw do krajobrazu. I choć pochodzi z drugiego końca świata to z powodzeniem można cieszyć się jego walorami w polskich ogrodach.

Rośnie stosunkowo powoli, dorosłe okazy osiągają wysokość około 5 m. Wytwarza zazwyczaj jeden pionowy przewodnik, z którego wychodzą liczne pędy formujące gęstą koronę – początkowo owalną, smukłą, z wiekiem coraz szerszą, krągłą dochodzącą do 4 m rozpiętości.

Liście okazałe o średnicy około 15 cm, zazwyczaj 5-klapowe, głęboko powcinane, niemal do połowy powierzchni, o gęsto i nierównomiernie ząbkowanych obrzeżeniach oraz ostro zakończonych wierzchołkach. Rozwijają się z pąków jako blado żółte, by szybko nabrać różowych odcieni. Z czasem górna powierzchnia blaszki staje się kremowa i gęsto nakrapiana zielonymi plamami, spodnia zaś przybiera fioletowo-purpurową tonację. Gdy liście, zawieszone na czerwonych ogonkach tańczą kołysane podmuchami wiatru, widok zapiera dech w piersiach. Co więcej jesienią ponownie zmieniają kolor oblewając się ciepłym pomarańczem, który pięknie współgra z klimatem złotej polskiej jesieni ,a jednocześnie ma w sobie coś egzotycznego.

Odmiana została wyselekcjonowana przez Johna Willsa w roku 1985 w jego ogrodach w Esk Sunset – dolinie położonej na nowozelandzkiej Wyspie Północnej. Na rynek ogrodniczy wprowadzona została jednak przez R. Cavea z Hamilton.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najpiękniejsze kolory uzyskamy na widnym, jasnym stanowisku, jednak warto wybrać takie miejsce, by w czasie największych upałów promienie słońca były rozpraszane np.: przez inne wyższe rośliny dające nieco cienia, by liście nie uległy poparzeniu. Dobra będzie również lokalizacja o ekspozycji wschodniej lub zachodniej.

Gleba – potrzebuje głębokiego podłoża, bogatego w substancje organiczne i dość wilgotnego.

Zimuje bez okrycia, bez uszkodzeń toleruje spadki temperatury w granicach -30°C. Pozwala się formować, można go dowolnie przycinać.

Bez wątpienia może rosnąć przy wejściu do domu jako chluba gospodarza. Świetnie nadaje się do małych ogrodów, w kompozycjach zielonych drzew i krzewów stanowi szalenie ciekawy akcent. Dobrze będzie się czuł i prezentował również nad brzegami wód.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-10 , wysokość rośliny bez doniczki ok. 170,190 cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wiśnia karłowa płożąca-Prunus pumila depressa

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ciemiernik mieszańcowy Tricastin - Helleborus hybr.Tricastin

Cena: 29.50 PLN

Otwórz opis produktu

Żurawina wielkoowocowa - Vaccinium macr. Pilgrim

Cena: 19.50 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta EMERALD LACE - Hydrangea arborescens Emerald Lace

Cena: 50.00 PLN