Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rdest Auberta - Polygonum Aubertii

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 17.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Klon palmowy Shin-Nyo - Acer palmatum Shin-Nyo

Klon palmowy Shin-Nyo - Acer palmatum Shin-Nyo
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:400.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kolorowy spektakl barw Wiosną zielony z czerwienią,latem liście i kora są jaśniejsze i bardziej intensywne w kolorze. Jesienny kolor liści to melanż zieleni, pomarańczy, żółci i czerwieni. Zimą Shin-nyo gubi liście , nadal jest bardzo ozdobny ma wówczas pomarańczową, żółtą i czerwoną korę.
Jest to nowa odmiana wyselekcjonowana w szkółce Davida Bomera w Zundert.W handlu od 2013.Zprezentowana jako nowość na targach Groot Groen Plus w Holandii w 2013.

Niezwykle czarujące, w naszym klimacie nieduże drzewo ozdobne, o umiarkowanym tempie wzrostu. Zachwyca przez cały sezon - swym pokrojem, kolorystyką listowia oraz kory.

Początkowo przyjmuje krzaczastą sylwetkę, rozgałęziając się dość równomiernie we wszystkie strony. Powoli, z biegiem lat staje się drzewem o gęstej, szerokiej, nisko osadzonej koronie. Wysokość dorosłych okazów nie przekracza 5 m zaś rozpiętość może dochodzić do ponad 3 m. Gałęzie pokryte są czerwono-pomarańczową korą, co szczególnie zimą nadaje roślinie wyjątkowego charakteru.

Blaszki o 5, dość szerokich klapach, głęboko powcinane i z ząbkowanymi obrzeżeniami. Wiosną rozwijają się przybierając jasnozieloną barwę z blado-czerwonym marginesem. Z czasem kolorystyka staje się bardziej intensywna, by jesienią roślina mieniła się niemal wszystkimi odcieniami zieleni, żółci, pomarańczu i czerwieni. To prawdziwa uczta dla oczu podkreślająca piękno końca roku. Na zimę zrzuca liście.

Wywodzi się z obszarów dalekowschodniej Azji.

Warunki uprawy:

Stanowisko – podobnie jak większość okazów tego gatunku lubuje się w miejscach okresowo ocienianych, osłoniętych od zimnych i porywistych wiatrów – co ma szczególne znaczenie w okresie zimowym. Z powodzeniem poradzi sobie także w pełnym słońcu, ale podłoże musi być odpowiednio wilgotne.

Gleba – zasobna, żyzna, dostatecznie nawodniona ale o dobrej przepuszczalności.

Mrozoodporność -25C

Z powodzeniem nada się do małych ogrodów, gdzie z upływem lat będzie mógł zmieniać aranżację, gdy niepozorny krzew zmieni się w dorodne drzewo. Na reprezentacyjnych stanowiskach zachwyci swymi kolorami każdego i o każdej porze roku. Wprowadzi wiele życia w kompozycjach opartych o zielone rośliny.

Roślina ukorzeniona w doniczce c5
o wysokości 60,100 cm

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Katalpa fioletowa krzewiasta - Catalpa erubescens Purpurea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Together - Hydrangea You and Me Together

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja Lilac Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Isotoma fluviatilis Dark Blue

Cena: 16.50 PLN