Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Metasekwoja Matthaei Broom - Metasequoia glypt. Matthaei Broom

Metasekwoja Matthaei Broom - Metasequoia glypt. Matthaei Broom
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:100.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Urokliwe bardzo rzadkie karłowate drzewko o subtelnym pokroju. Dla wielbicieli iglaków będzie cennym okazem, który niewątpliwie urozmaici niejedną kolekcję, nie mając przy tym wygórowanych wymagań.

To odmiana o zwartym, kulistym pokroju. Osiąga nie więcej niż 1,5 m wysokości i formuje gęsto koronę, która u dorosłych okazów dochodzić może do około 2 m średnicy. Wytwarza jeden, wyraźnie zaznaczony przewodnik, z którego nieregularnie, ale gęsto odchodzą kolejne piętra dość długich, lekko opadających na końcach i mocno rozgałęziających się pędów.

Igły delikatne, miękkie, płaskie o długości do 2 cm i szerokości 2 mm. Układają się grzebieniasto, bardzo dekoracyjnie. Przybierają żywy, jasnozielony kolor a jesienią przebarwiają się na pomarańczowo-brązowe odcienie.

Odmiana wprowadzona na rynek europejski w 2005 roku przez szkółkę Meuter Heythuysen z Holandii a odnaleziona w roku 1989 w Ogrodzie Botanicznym w Matthaei w Stanach Zjednoczonych, gdzie określana jest jako czarcia miotła.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje stanowiska słoneczne po lekki cień.

Gleba – nie ma dużych wymagań, jednak najładniejszych efektów możemy spodziewać się na podłożu zasobnym, bogatym w składniki odżywcze, lekko kwaśnym i dość wilgotnym.

Mrozoodporna, nie potrzebuje okrywania na zimę nawet w zimniejszych rejonach kraju. Odporna na zasolenie i zanieczyszczenia powietrza.

Rewelacyjnie sprawdzi się jako soliter na eksponowanym stanowisku, na rabacie przed wejściem do domu, na trawniku. Niebanalnie będzie prezentować się na brzegu oczka wodnego. Może z powodzeniem zdobić osiedlowe skwery i zieleńce, jednak przy ograniczonej wilgotności będzie rosnąc wolniej.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-3.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Róża Snow Pop-Rosa Snow Pop

Cena: 30.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia piłkowana Kanzan-Cerasus serrulata Kanzan

Cena: 260.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus Campbell-Fargesia Campbell

Cena: 115.00 PLN

Otwórz opis produktu

Alstromeria mix kolorów

Cena: 29.00 PLN