Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Obuwik - Cypripedium kentuckiense

Obuwik - Cypripedium kentuckiense
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Piękny, oryginalnie kwitnący w ogrodzie storczyk to chluba i radość nie tylko dla początkującego ogrodnika, ale i dla tych doświadczonych. Takie okazy zrobią wrażenie na każdym gościu – ich egzotyczny wygląd przy jednoczesnej łatwości uprawy sprawiają, że z powodzeniem mogą zdobić niejedną rabatę.

Wytwarza sztywne, prosto wznoszące się i nie rozgałęziające pędy, które mogą osiągać 35 – 90 cm wysokości. Na łodydze równomiernie układają się atrakcyjne liście. Jest ich 3 – 6 sztuk, mają jajowate blaszki o długości do 25 cm i szerokości blisko 15 cm, z zaostrzonymi wierzchołkami i gładkimi brzegami. Powierzchnia matowa, jasnozielona z wyraźnie ciemniejszymi, równolegle ułożonymi żyłkami.

Na szczycie łodygi rozwijają się zwykle pojedynczo, największe pośród obuwików, baśniowo wyglądające kwiaty. Kremowa lub jasnożółta warżka o długości ponad 6 cm mocno opada w dół i ma bardzo zwinięte do wewnątrz brzegi, co przypominać może but – stąd też wzięła się potoczna nazwa pantofelki Wenus i polska – obuwik. U nasady nakrapiany czerwono, z wąskim cytrynowym wejściem. Na płatkach przenikają się wąskie paski zielono-żółte z szerszymi czerwono-brązowymi. Sepal szeroki, jajowaty, wznosi się ku górze i łukowato zawija nad warżką, tworząc niby-parasol. Płatki boczne znacznie węższe, długie na około 6 cm, opadają w dół, mają mocno falowane obrzeżenia. Kwiaty nie tylko prezentują się oszałamiająco, ale roztaczają również słodki aromat w okresie od lipca do sierpnia.

Pochodzi z południowo-wschodnich stanów USA, gdzie ma swoje siedliska na obrzeżach wilgotnych lasów i wzdłuż cieków wodnych. W 2012 roku została doceniona za szczególne walory dekoracyjne i otrzymała nagrodę Award of Garden Merit od Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsza będzie lokalizacja w półcieniu, ładnie urośnie również w miejscach cienistych, gdzie docierają tylko promienie porannego słońca.

Gleba – przede wszystkim ziemia musi pozostawać stale wilgotna, źle znosi nawet krótkie okresy przesuszenia. Dobrze jeśli jest przy tym przepuszczalna, chłodna i o lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporny, jedynie w najzimniejszych regionach kraju można dla pewności okryć ściółką.

Pozwala stworzyć niebanalne kompozycje naturalistyczne, w towarzystwie niskich funkii i paproci będzie błyszczał. Posadzony po kilka sztuk u podnóży drzew czy wysokich krzewów albo wzdłuż cieniujących ścian zapewni ciekawe urozmaicenie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Indygowiec amblyantha- Indigofera amblyantha

Cena: 68.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca zimozielona - Pileostegia viburnoides

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Courtyard - Farucca

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Empress Regal - Clematis Empress Regal

Cena: 65.00 PLN