Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bambus czerwony-Fargesia Juizhaigou

Cena: 130.00 PLN
Nasza cena: 95.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Goryczka Ashiro Koibeni - Gentiana Ashiro Koibeni

Goryczka Ashiro Koibeni - Gentiana Ashiro Koibeni
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Niedawno uzyskana odmiana goryczki, nad którą pracowano w Azji przez wiele lat, o kompaktowych rozmiarach i unikalnym kolorze kwiatów. Na naszym rynku wciąż niemal nie do zdobycia – tym bardziej godna polecenia.

Formuje zwarte, gęste darnie osiągające około 30 cm wysokości i podobną średnicę. Dość sztywne, wznoszące się pędy bardzo obficie okryte są drobnymi listami o długości około 4 cm. Blaszki liściowe sztywne, owalnie lancetowate, w kolorze głębokiej, żywej zieleni z wierzchu i zdecydowanie jaśniejsze po spodniej stronie.

W połowie lata rozgrzewa ogród zniewalającymi kwiatami. Pojawiają się w sierpniu, wznoszą się nieco ponad listowie obficie krasząc jego zieleń aż do października.

Te urocze trąbki składają się z pięciu ostro zakończonych, zrośniętych płatków. Wewnątrz widoczne białe gardziele z fioletowym, podłużnym nakrapianiem, z zewnątrz w jednolitym kolorze określanym jako czerwony, choć najbardziej zbliżony jest on do magenty lub fuksji. Niezależnie jednak od nazwy barwy, kwiaty są wprost zachwycające.

Pochodzi z japońskiego, urokliwego regionu Ashiro, gdzie lokalni hodowcy od połowy ubiegłego wieku pracują nad najwspanialszymi odmianami goryczek. Otrzymana z końcem 2014 roku, jest wynikiem krzyżówki japońskiej różowej odmiany i czerwonej nowozelandzkiej.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi słońce, bez problemów toleruje również półcień, zwłaszcza jeśli rośnie w donicy najlepiej zapewnić jej wystawę wschodnią lub zachodnią.

Gleba – zaleca się sadzenie w podłożu żyznym, próchnicznym, o dobrej przepuszczalności 9 należy zrobić drenaż nasypując kamyczki do dołka ) i umiarkowanym poziomie wilgotności.

Mrozoodporność określana jako bardzo dobra, w naszym klimacie dorosłe okazy przetrwają zimę jeśli w podłożu nie będą tworzyły się zastoiny wodne.

Przepięknie prezentować będzie się w pojemnikach na balkonach i tarasach w wielobarwnych kompozycjach z innymi kwitnącymi bylinami. Na rabatach dobrze będzie wyglądać jako roślina pierwszego planu w towarzystwie gatunków o podobnej wysokości, a posadzona w grupie może stanowić barwną obwódkę czy gorący akcent na skalniaku.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1.

zdjęcia
global.rakuten.com

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja Ice Chip®-Buddleja Ice Chip®

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zimokwiat wczesny - Chimonanthus praecox

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Astrantia Dark Shiny Eyes

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Clematis Saphyra Indigo®-Clematis Saphyra Indigo®

Cena: 36.00 PLN