Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Robinia ® TWISTY BABY - Robinia ® Twisty Baby

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 59.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Lepiężnik różowy - Petasites hybridus

Lepiężnik różowy - Petasites hybridus
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Niezwykle oryginalne kwiatostany, które od wczesnej wiosny przykuwają uwagę i ogromne liście latem, to atuty tej ciekawej, ale rodzimej rośliny. Lubi wilgoć i słońce, jeśli możemy zapewnić jej takie warunki i mamy dużo miejsca do zagospodarowania, warto ją zaprosić do ogrodu – to architektonicznie atrakcyjny okaz.

Rozrasta się poprzez duże, podziemne, nieprzyjemnie pachnące kłącza, z których już w marcu wyrastają grube pąki. To z nich rozwija się pojedyncza, sztywna i mięsista, czerwonawa łodyga o długości do 40 cm. Okryta jest skrętolegle ułożonymi, różowymi, lancetowatymi łuskami, które z czasem zmieniają się w małe, zielonkawe liście. Jednak najpierw na szczycie łodygi pojawiają się rurkowate, niewielkie kwiaty zebrane w różowo-karminowe, gęste, zbite koszyczki, które układają się w okazałe grona. Gdy zaczyna przekwitać kolor kwiatu blednie a roślina intensywnie przyrasta – pęd kwiatowy może osiągnąć blisko 1 m wysokości, w innym miejscu z kłącza wyrasta potężna kępa liści odziomkowych. Ich blaszki osadzone są na długich, sztywnych ogonkach. Przybierają atrakcyjny sercowato-nerkowaty kształt i dorastają do kilkudziesięciu centymetrów średnicy. Brzegi nieregularnie ząbkowane, jasnozielona powierzchnia z wyraźnie widocznym dłoniastym użyłkowaniem, od spodu pokryta jest miękkim kutnerem.

Roślina opisana już za czasów Nerona, której naturalne siedliska spotkać można na obszarze niemal całej Europy aż po tereny południowo-zachodniej Azji: od Turcji po Zakaukazie. W Polsce najobficiej występuje we florze Karpat.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiednia będzie lokalizacja w półcieniu, jednak jeśli możemy zapewnić mu odpowiednio wysoki poziom wilgotności z powodzeniem urośnie na miejscu słonecznym.

Gleba – preferuje podłoże żyzne i zasobne w składniki próchniczne, najlepiej kwaśne, ale poradzi sobie również w przeciętnej ziemi ogrodowej, wystarczy, że będzie dostatecznie wilgotna.

Zimuje doskonale na terenie całego kraju bez konieczności okrywania.

Świetnie sprawdzi się na brzegu zbiorników wodnych. Będzie ciekawym okazem na dużym trawniku – zarówno wiosną podczas kwitnienia jak i później z uwagi na ogromne liście. W ogrodach naturalistycznych może ładnie wytyczyć ścieżkę. Można pokusić się również o uprawę w bardzo dużym pojemniku – będzie niewątpliwie ciekawostką na tarasie.

Roślina ukorzeniona w doniczce C 3.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Emerald Lace - Acer palmatum Emerald Lace

Cena: 260.00 PLN

Otwórz opis produktu

Neillia affinis-Neillia affinis

Cena: 55.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bożykwiat Aphrodite - Dodecatheon Aphrodite

Cena: 18.00 PLN

Otwórz opis produktu

Żylistek Kalmiiflora - Deutzia Kalmiiflora

Cena: 19.50 PLN