Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ruellia niska - Ruellia humilis

Ruellia niska - Ruellia humilis
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
W polskich ogrodach właściwie niespotykana roślina ozdobna z rodziny akantowatych. Bardzo wytrzymała, dekoracyjna o ładnym ulistnieniu i atrakcyjnie kwitnąca. Cenna dla wielbicieli unikalnych okazów.

Pędy wybijają z korzeni pojedynczo formując ładne, gęste kępy o średnicy dochodzącej nawet do 60 cm. Łodygi rzadko się rozgałęziają, osiągają nie więcej niż 30 cm wysokości i na całej długości są obficie ulistnione.

Liście lancetowate, wielkości do 8 cm, o zaostrzonych wierzchołkach i gładkich brzegach delikatnie zawijających się do środka. Przybierają żywy, zielony kolor, układają się naprzemianlegle i podobnie jak łodygi okryte są delikatnymi, miękkimi, białymi włoskami.

Kwiaty duże, o średnicy około 5 cm, pojawiają się sukcesywnie rozwijając się w kątach kilku górnych liści w okresie od czerwca do sierpnia. 5 krągłych płatków zachodzi na siebie tworząc lejkowatą nasadę. Mają delikatną, fioletowo-lawendową barwę z kilkoma ciemniejszymi paskami po wewnętrznej stronie.

Naturalne siedliska znajdują się na obszarze wschodnich stanów USA.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiada jej półcień, ale jeśli podłoże będzie odpowiednio nawodnione z powodzeniem może rosnąć w pełnym słońcu.

Gleba – tolerancyjna w stosunku do zasobności gleby, w zupełności zadowoli się przeciętną ziemią ogrodową, ważne by była przepuszczalna i o stałym, umiarkowanym poziomie wilgotności.

W pełni mrozoodporna.

Pozwala na tworzenie wszelkiego rodzaju otoczek, wytyczania granic rabat czy ścieżek. W ogrodach skalnych będzie ciekawym akcentem o dość dużych kwiatach. Świetnie nadaje się do kompozycji pojemnikowych, również na słoneczne tarasy i balkony – nie można wówczas zapomnieć o regularnym, niezbyt obfitym podlewaniu.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1,5.Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Funkia Venus - Hosta plantaginea Venus

Cena: 37.00 PLN

Otwórz opis produktu

Proso Blue Tower -Panicum Blue Tower

Cena: 27.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hibiskus bylinowy® Summerific -Hibiscus moscheutos Summerific®Midnight

Cena: 39.00 PLN

Otwórz opis produktu

Magnolia Black Beauty

Cena: 220.00 PLN