Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Przetacznik goryczkowaty Minor - Veronica gentianoides Minor

Przetacznik goryczkowaty Minor - Veronica gentianoides Minor
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Odmiana rzadka , zakwita najwcześniej i kwitnie bardzo długo. Wytwarza również piękne kobierce z liści, które przez cały sezon wybornie przesłaniają podłoże i przypominają goryczkę – stąd nazwa rodzajowa rośliny.

Liście odziomkowe formują zwartą, szybko rozrastającą się za pomocą kłączy, niewysoką darń. Są drobne lecz dość grube i układają się w zgrabne rozety. Blaszki o ładnie błyszczącej, ciemnozielonej powierzchni, mają jajowaty kształt, dorastają do 15 cm długości, są całobrzegie. Liście łodygowe rzadkie, znacznie mniejsze – do około 5 cm – i węższe, lancetowate o delikatnie ząbkowanych brzegach.

Od maja ponad kępy wybijają wyniosłe, proste, osiągające do 50 cm wysokości pędy kwiatostanowe. Wieńczą je długie, smukłe grona drobnych, jasnych, bladoniebieskich kwiatuszków z widocznym ciemniejszym użyłkowaniem. Osadzone są na długich, cienkich szypułkach, przybierają miseczkowaty kształt o średnicy około 1,5 cm. Złożone są z 4 krągłych płatków skupionych wokół kontrastującego, żółtego oczka z długimi seledynowymi pręcikami. Rozwijają się od dołu dając efekt ciągłego wzrostu rośliny. Pozostają atrakcją krajobrazu aż po ostatnie dni czerwca.

Naturalne siedliska znajdują się na przyleśnych polanach i wilgotnych łąkach górskich od północnego Iranu, przez Turcję i południową Ukrainę, aż po granicę Kaukazu.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze będą miejsca częściowo ocienione, ładnie rośnie również w pełnym słońcu, ale wymagać będzie podlewania.

Gleba – najładniejsze okazy otrzymamy na podłożu zasobnym w składniki próchniczne, przepuszczalnym i o stałej, umiarkowanej wilgotności oraz lekko kwaśnym odczynie. Poradzi sobie również na glebach uboższych, ale nie przesuszających się.

W pełni odporna na mróz.

Doskonały na okresowo ocieniane rabaty, ładne kompozycje stworzy z niewysokimi dzwonkami czy szałwiami. Można posadzić go w towarzystwie późno kwitnących bylin o skąpym ulistnieniu – wiosną przetacznik zachwyci kwitnieniem, a później pozostaniem tłem dla innych gatunków.

Roślina ukorzeniona w doniczce c1,5
Opr.G,D

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalina koreańska Judi - Viburnum carlesii Judi

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miłorząb dwuklapowy Mariken na pniu- Ginkgo biloba Mariken

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Mouse Ears - Hosta Mouse Ears

Cena: 13.50 PLN

Otwórz opis produktu

Kalina japońska Cascade szczepiona na pniu 60 cm - Viburnum plicatum Cascade

Cena: 159.00 PLN