Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Dąb kolumnowy Green Pillar- Quercus pal.Green Pillar

Cena: 180.00 PLN
Nasza cena: 155.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Przetacznik goryczkowaty Minor - Veronica gentianoides Minor

Przetacznik goryczkowaty Minor - Veronica gentianoides Minor
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Odmiana rzadka , zakwita najwcześniej i kwitnie bardzo długo. Wytwarza również piękne kobierce z liści, które przez cały sezon wybornie przesłaniają podłoże i przypominają goryczkę – stąd nazwa rodzajowa rośliny.

Liście odziomkowe formują zwartą, szybko rozrastającą się za pomocą kłączy, niewysoką darń. Są drobne lecz dość grube i układają się w zgrabne rozety. Blaszki o ładnie błyszczącej, ciemnozielonej powierzchni, mają jajowaty kształt, dorastają do 15 cm długości, są całobrzegie. Liście łodygowe rzadkie, znacznie mniejsze – do około 5 cm – i węższe, lancetowate o delikatnie ząbkowanych brzegach.

Od maja ponad kępy wybijają wyniosłe, proste, osiągające do 50 cm wysokości pędy kwiatostanowe. Wieńczą je długie, smukłe grona drobnych, jasnych, bladoniebieskich kwiatuszków z widocznym ciemniejszym użyłkowaniem. Osadzone są na długich, cienkich szypułkach, przybierają miseczkowaty kształt o średnicy około 1,5 cm. Złożone są z 4 krągłych płatków skupionych wokół kontrastującego, żółtego oczka z długimi seledynowymi pręcikami. Rozwijają się od dołu dając efekt ciągłego wzrostu rośliny. Pozostają atrakcją krajobrazu aż po ostatnie dni czerwca.

Naturalne siedliska znajdują się na przyleśnych polanach i wilgotnych łąkach górskich od północnego Iranu, przez Turcję i południową Ukrainę, aż po granicę Kaukazu.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepsze będą miejsca częściowo ocienione, ładnie rośnie również w pełnym słońcu, ale wymagać będzie podlewania.

Gleba – najładniejsze okazy otrzymamy na podłożu zasobnym w składniki próchniczne, przepuszczalnym i o stałej, umiarkowanej wilgotności oraz lekko kwaśnym odczynie. Poradzi sobie również na glebach uboższych, ale nie przesuszających się.

W pełni odporna na mróz.

Doskonały na okresowo ocieniane rabaty, ładne kompozycje stworzy z niewysokimi dzwonkami czy szałwiami. Można posadzić go w towarzystwie późno kwitnących bylin o skąpym ulistnieniu – wiosną przetacznik zachwyci kwitnieniem, a później pozostaniem tłem dla innych gatunków.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2
Opr.GD

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Brusonecja Zwyczajna -Broussonetia Papyrifera

Cena: 47.00 PLN

Otwórz opis produktu

Indygowiec amblyantha- Indigofera amblyantha

Cena: 54.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Venus - Hosta plantaginea Venus

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin pośredni Grenadine - Campsis grandiflora Grenadine

Cena: 75.00 PLN