Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bambus czerwony-Fargesia Juizhaigou

Cena: 95.00 PLN
Nasza cena: 75.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pluskwica groniasta -Cimicifuga racemosa

Pluskwica groniasta -Cimicifuga racemosa
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:19.50 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pachnie i rośnie niemal „w oczach”, stanowiąc rewelacyjny akcent architektoniczny niejednej kompozycji, rozjaśniający ciemne zakamarki ogrodu.

Pluskwica nazywana jest również świecznicą z uwagi na wygląd długich kwiatostanów, które późnym latem i jesienią zachwycają swą gracją i finezją

To wieloletnia bylina kłączowa, która pełnię krasy pokazuje po trzecim roku wzrostu. Formuje wówczas pokaźne kępy o wysokości około 60 cm i średnicy często przekraczającej 1 m. Liście osadzone na długich ogonkach, trójdzielne, o jajowato-lancetowatym kształcie blaszki. Powierzchnia ciemnozielona, skórzasta, o głębokim użyłkowaniu i gęsto piłkowanym obrzeżeniu.

W pełni lata ponad kępę wybijają się w szybkim tempie proste, sztywne, rozgałęziające się głównie tylko w górnej części pędy, o wysokości zwykle około 1,5 m (jednak w dogodnych warunkach mogą osiągnąć 2 m). Na ich szczytach rozwijają się smukłe kłosy drobnych kwiatuszków zebranych w grona. W pąkach wyglądają jak pękate kuleczki, w pełni kwitnienia składają się jedynie z długich na 1 cm, białych pręcików otaczających kremowe znamię słupka. Rozkładają się począwszy od dołu, dając efekt płonącej świecy. Pachną słodkawo, wabiąc owady jeszcze we wrześniu. Pozostają atrakcyjne nawet po zaschnięciu.

Naturalne stanowiska znajdują się na obszarze Ameryki Północnej, skąd przywędrowała do nas jako roślina ozdobna i zielarska. W 1993 roku nagrodzona Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najwłaściwsze to półcień, koniecznie w miejscu osłoniętym od wiatru. Jeśli posadzimy ją w słońcu niezbędne będzie regularne nawadnianie, jeśli w pełnym zacienieniu, zakwitnie słabiej i będzie się wyginać do światła.

Gleba – potrzebuje gleby żyznej, bogatej z składniki próchniczne, przynajmniej lekko kwaśnej, o stałym, dość wysokim poziomie wilgotności. Źle znosi suszę.

Mrozoodporna w pełni, zaleca się jednak kopczykowanie, by wiosną nie obudziła się zbyt wcześnie i nie została uszkodzona przez późnowiosenne przymrozki. Nie lubi przesadzania, warto wybrać od razu stanowisko, na którym nie będzie dotykana, gdyż wówczas wydziela nieprzyjemną woń.

Podkreśli klimat ogrodów wiejskich w towarzystwie paproci, żurawek czy kokoryczki. Rewelacyjnie zaprezentuje się pod wysokimi drzewami czy północnymi ścianami. Sprawdzi się również jako soliter na ocienionym, przydomowym skwerze.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
opr.GD

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia soulangeana GENIE®

Cena: 320.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula klandońska złotolistna-Barbula clandonensis Worcester Gold

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Fuksja Mad. Cornelissen -Fuchsia magellanica Mad. Cornelissen

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska Lavender Chiffon®- Hibiscus syr.Lavender Chiffon®

Cena: 69.00 PLN