Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Pluskwica prosta Pink Spike-Cimicifuga simplex Pink Spike

Pluskwica prosta Pink Spike-Cimicifuga simplex Pink Spike
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:38.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Roślina o zdumiewającej kolorystyce, której odcień i intensywność zależna będzie od stanowiska na jakim posadzimy poszczególne okazy. Osiąga również spore rozmiary i przyjmuje ładny pokrój dzięki czemu w wielu kompozycjach jest pożądanym elementem architektonicznym.

Bujne listowie tworzy eleganckie kępy o średnicy 60 – 90 cm i o zbliżonej wysokości. Blaszki pierzastosieczne, osadzone na długich ogonkach, złożone z 3-5 szpiczasto-jajowatych listków z zaostrzonymi wierzchołkami i podwójnie piłkowanymi marginesami. Powierzchnia głęboko użyłkowana, niemal karbowana, matowa w kolorze spektakularnej głębokiej purpury z domieszką brązu i zieleni.

W drugiej połowie lata ponad kępą pojawiają się sztywne, proste, wysokie na ponad 1,5 m pędy. Wieńczą je gęste, groniaste kwiatostany o długości przekraczającej 50 cm. Kwiaty w pąkach brunatne, rozwijają się od dołu pędu dając efekt płonącej świecy i przybierając jasnoróżowe zabarwienie. Są drobne i puchate bo tworzy je mnóstwo nitkowatych pręcików długości około 1 cm a płatki korony pozostają małe. Cieszą oko właściciela aż do października roztaczając przyjemny, słodki zapach a dla owadów stanowią cenne źródło miododajnego pyłku. Zachowują walory dekoracyjne również po zaschnięciu szczególnie okryte poranną rosą czy zimowym szronem.

Warunki uprawy:

Stanowisko – poradzi sobie w każdej lokalizacji, jednak najlepsze będzie miejsce pół cieniste, do którego nie docierają gorące promienie południowego słońca i osłonięte od silnych wiatrów. Posadzona w cieniu zakwitnie mniej obficie, zaś w pełnym świetle liście wybarwią się intensywniej, ale ich blaszki mogą ulegać poparzeniom.

Gleba – lubi podłoże ogrodowe zasobne w składniki próchniczne, przepuszczalne i dobrze zdrenowane, o dużej wilgotności. Źle znosi okresy suszy, wymaga wówczas podlewania.

Mrozoodporna. Wiosną należy ściąć uschnięte liście i pędy.

Idealny okaz do wolnych przestrzeni pomiędzy wysokimi drzewami i krzewami. Ładnie zaprezentuje swe walory na tle żywopłotu, przesłoni mury i ściany dające jej jednocześnie cień i osłonę. Odpowiednia do kompozycji z paprociami i funkiami na rabatach jak również jako okaz soliterowy na miejsca reprezentacyjne.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-4.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia wielkolistna Ashei

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 290.00 PLN

Otwórz opis produktu

Goryczka White Magic® - Gentiana White Magic®

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Głogownik Red Robin na pniu - Photinia fraseri Little Red Robin

Cena: 250.00 PLN