Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Jabłoń Georgeus rajskie jabłuszka- Malus Georgeus

Cena: 59.00 PLN
Nasza cena: 49.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Funkia Sagae - Hosta Sagae

Funkia Sagae - Hosta Sagae
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:18.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Oryginalny pokrój kopca, okazałe rozmiary i liście nadzwyczajnej urody nadają tej odmianie wyjątkowego, majestatycznego charakteru. Nie bez powodów przez wielu uznawana jest za najwspanialszą z gatunku, bez niej nie obędzie się żaden liczący się koneser funkii. Doceniona również przez ekspertów na całym świecie.

Odmiana żywotna, o dużej sile wzrostu, wcześnie rozpoczynająca okres wegetacyjny. Formuje niezwykle okazałą kępę o średnicy sięgającej u dorosłych okazów blisko 130 cm. Tworzące ją liście osadzone są na sztywnych, prosto wznoszących się ogonkach, dzięki czemu uzyskuje kształt bukietu w smukłym wazonie. Wprost dostojna kępa dorasta do około 60 cm wysokości.

Blaszki liściowe u młodych osobników owalne, nieco wydłużone z zaostrzonym wierzchołkiem, z każdym kolejnym rokiem stają się coraz szersze, osiągając sercowaty kształt o długości ponad 30 cm. Brzegi lekko falowane, powierzchnia z widocznym, podłużnie biegnącym użyłkowaniem, matowa, pokryta miękkim nalotem, przez co jej ciemnozielony kolor nabiera szaro-niebieskiego odcienia, który wyśmienicie kontrastuje z żółtymi, nieregularnymi marginesami.

Zakwita dość wcześnie i obficie. Wysokie na blisko 1 m, nagie, delikatnie przewieszające się na końcach pędy kwiatowe wieńczą gęste wiechy dzwonkowatych kwiatów o jasno fioletowej barwie.

Wprowadzona na rynek ogrodniczy przez K. Watanabe w roku 1996. W 2000 roku uhonorowana przez Stowarzyszenie Amerykańskich Hodowców Funkii (AHGA) hostą roku. Wyróżniona również za swe szczególne walory nagrodą Award of Garden Merit przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – przynajmniej częściowo ocienione, jednak najpiękniejsze kolory liści uzyskamy w miejscach zdecydowanie cienistych. Wówczas to obrzeżenia są intensywnie żółte.

Gleba – najlepiej rośnie na ziemiach bogatych w składniki próchnicze, przepuszczalnych, ale i koniecznie stale wilgotnych.

Mrozoodporna w pełni w naszych warunkach klimatycznych.


Do nasadzeń grupowych jak i samodzielnie rosnący okaz. Wyborne tło dla kwitnących w intensywnych kolorach bylin, oczywiście w miejscach ocienionych.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Magnolia Butterflies

Cena: 95.00 PLN

Otwórz opis produktu

Heptakodium chińskie -Heptacodium miconioides

Cena: 120.00 PLN

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Czarny Łabędź - Fagus sylvatica Black Swan

Cena: 155.00 PLN

Otwórz opis produktu

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides Japonicum

Cena: 24.00 PLN