Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Lilak Palibin na pniu - Syringa Palibin na pniu 80 cm

Cena: 100.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Języczka pomarańczowa Midnight Lady - Ligularia dentata

Języczka pomarańczowa Midnight Lady - Ligularia dentata
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:28.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Pokaźne liście, o średnicy często dochodzącej do 30 cm, wznoszą się pojedynczo na sztywnych ogonkach formując zwartą kulę. Blaszki okrągłe, u nasady sercowate, o ząbkowanych brzegach zwijających się do środka, a przez to nieco miseczkowate. Wiosną przybierają barwę niemal czarno-purpurową, latem jaśnieją do odcieni brązu aż w końcu stają się zielono-brunatne, będąc wybornym tłem dla kwiatów. Kolor liści jest ciemniejszy na stanowiskach o dłuższym działaniu słońca, w całkowitym cieniu natomiast nabiera bardziej zielonej tonacji.

Odmiana o imponujących rozmiarach, kępy osiągają rozpiętość przekraczającą 80 cm i około 1 m wysokości a w czasie kwitnienie zyskują kolejne 30 cm.

Kwiaty, zebrane po kilka sztuk w okazałe grona, pojawiają się na szczytach sztywnych pędów w lipcu i potrafią pozostać aż do ostatnich dni września. Występują w postaci urokliwych, dużych koszyczków nierzadko o średnicy około 15 cm. Wewnątrz skupione są kwiaty rurkowe o brązowym zabarwieniu, na zewnątrz zaś, w jednym luźnym okółku żółto-pomarańczowe, języczkowe. Wszystkie elementy rośliny świetnie ze sobą kontrastują wprowadzając mnóstwo energii do otoczenia.

Gatunek pochodzi z obszarów Chin i Japonii, jednak oferowana odmiana została wyselekcjonowana w roku 2008 w niemieckiej szkółce Jellitto Perennial Seed przez Christiana Kressa.

Warunki uprawy:

Stanowisko – z powodzeniem będzie rosnąć i kwitnąć w miejscach przynajmniej pół cienistych aż do całkowicie zacienionych.

Gleba – potrzebuje ziemi ciężkiej i żyznej, z dużą zawartością składników próchnicznych i jednocześnie stale wilgotną. Dobrze jeśli jest o lekko kwaśnym odczynie.

Mrozoodporna w pełni. Warto wybrać dla niej od razu najlepszą lokalizację gdyż roślina nie lubi przesadzania.

Bylina o oryginalnej kolorystyce i architektonicznym pokroju, dekoracyjnych liściach i pięknych kwiatach. Barwny, duży okaz odpowiedni do miejsc wilgotnych, do których nie docierają bezpośrednio promienie słońca i gdzie rosnąć chce niewiele gatunków. Nie może jej zabraknąć w ogrodach o północnej ekspozycji.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-.2,5

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja x weyeriana Sungold-Budleja żółta

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Świerk pospolity Frohburg - Picea abies Frohburg

Cena: 550.00 PLN

Otwórz opis produktu

Winorośl japońska-Vitis coignnetiae

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Bambus czerwony-Fargesia Juizhaigou

Cena: 115.00 PLN