Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Powojnik górski Sunrise ®- Clematis montana Sunrise®

Powojnik górski Sunrise ®- Clematis montana Sunrise®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:29.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Odmiana kompaktowa wśród powojników górskich, w Polsce właściwie nieosiągalna. Rośnie szybko, pozwala się formować, posiada atrakcyjne nie tylko kwiaty, ale również liście.

Pnącze dorasta do około 3 m wysokości i osiągać może blisko 2 m rozpiętości. Pędy ładnie się rozrastają, formując zwarty pokrój, te młode są dodatkowo nabiegłe kolorem głębokiej purpury. Sylwetkę pięknie zagęszcza listowie. Blaszki liściowe dość wąskie, kształtu od jajowatego do rombowatego o nieregularnych marginesach i spiczastych wierzchołkach. Ich powierzchnia przyjmuje kolor ciemnej zieleni z bordowo-brązowymi przebarwieniami, mocniejszymi na brzegach, zanikającymi na środku oraz jaśniejszym unerwieniem. Stanowią intrygujący akcent kolorystyczny.

Kwiaty półpełne, choć należą do mniejszych, bo ich średnica nie przekracza raczej 6,5 cm to pojawiają się bardzo obficie w maju i czerwcu, skupione w gronach po kilka sztuk na starszych pędach. U podstawy rozwija się 4 – 6 szerokich, owalnych działek o lekko falowanych krawędziach. Mają jasnoróżowe zabarwienie z lekkim odcieniem fioletu i kremową smugą przez środek oraz widocznym, gęstym użyłkowaniem. Wewnątrz znajduje się kilka ciemniejszych, smukłych, zawijających się do środka płatków otaczających limonkowo-białe oczko pręcików.

Odmiana wyselekcjonowana w 1991 roku i zarejestrowana 5 lat później przez Robina i Laurę Mitchell z Nowej Zelandii. Powstała prawdopodobnie w wyniku skrzyżowania Clematis 'Starlight' × Clematis montana var. rubens 'Tetrarose'.

Świetny okaz do oplatania mniejszych budynków architektury ogrodowej, altan, pergoli czy kratownic. Pięknie będzie się wspinał po ścianie domu czy ogrodzeniu dając wiosną upragnione kwiaty a pnąc się po starych pniach stworzy niebanalne formy atrakcyjne również po zakończeniu kwitnienia.

Mrozoodporność pełna na terenie całego kraju.

Warunki uprawy:

Rośliny te wymagają , stanowiska ciepłego i zacisznego .

Górna część rośliny powinna być w słońcu , dół zaś powinien być zacieniony .
Jeśli nie mamy takich możliwości , bryłę korzeniową powinniśmy okryć np. korą lub obsadzić niskimi roślinami okrywowymi. Ziemia powinna być odpowiednio zdrenowana , ponieważ clematisy nie tolerują nadmiaru wody.
Na zimę niezbędne jest dokładne okrycie np. gałązkami świerkowymi lub słomą .
W mroźne zimy clematisy mogą przemarzać ,ale przycięte wiosną dość nisko często odbijają.

Ważne jest systematyczne przycinanie clematisów, zwłaszcza w pierwszych trzech latach uprawy , cięcie mniej więcej jednej a nawet dwóch trzecich wysokości powoduje rozgałęzienie rośliny, co później skutkuje równomiernym kwitnieniem na całej roślinie .


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2, z wymaganą licencją.
opr.bp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Pałczatka miotlasta - Andropogon Praire Blues

Cena: 15.00 PLN

Otwórz opis produktu

Róża Sir Thomas Lipton

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy KATSURA - Acer palmatum Katsura

Cena: 680.00 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Diamantina® - Clematis Diamantina®

Cena: 60.00 PLN