Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Tawlina jarzębolistna Pink hopi® - Sorbaria sorbifolia PINK HOPI ®

Tawlina jarzębolistna Pink hopi® - Sorbaria sorbifolia PINK HOPI ®
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:35.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To nowa odmiana o szalenie atrakcyjnych liściach – zarówno z uwagi na ich kształt jak i kolorystykę. Cechuje się bardziej zwartym pokrojem i mniejszą ekspansywnością niż poprzedniczki a jednocześnie pozostaje równie wytrzymała i łatwa w uprawie. Debiutuje na polskim rynku.

To krzew prezentujący się niezwykle witalnie, o eleganckiej, bardzo zwartej sylwetce. Osiąga 1,5 – 1,7 m wysokości oraz średnicę około 1 m. Rozrasta się poprzez odrosty korzeniowe, dzięki czemu formować może urokliwe zarośla. Wywarza mnóstwo cienkich, różowo i czerwono nabiegłych pędów obficie okrytych dekoracyjnym, harmonijnie układającym się piątrami listowiem.

Liście złożone są nieparzystopierzaście z 13 – 25 listków i osiągają do 25 cm długości. Pojedyncze blaszki przyjmują jajowato-lancetowaty kształt, o ostrych wierzchołkach i podwójnie, gęsto piłkowanych obrzeżeniach. Ich powierzchnia jest widocznie i głęboko użyłkowana, zyskując przez to ciekawą fakturę i oryginalny wygląd. Młode liście pojawiają się w różnych barwach, jednocześnie na krzewie zachwycają nas te w kolorze kremowym, różowym, czerwonym jak i zielonym. Ta feeria barw utrzymuje się jeszcze w maju, najdłużej w gatunku. W pełni sezonu roślina pozostaje jasnozielona.

Zakwita na przełomie czerwca i lipca, kiedy to na szczytach pędów rozwijają się stożkowate wiechy o wysokości 10 – 30 cm. Gęsto skupiają drobne kwiaty o średnicy do 1 cm złożone z 5 białych płatków ułożonych wokół żółtego oczka, z którego wychylają się liczne, bardzo długie pręciki nadające im puszystości i lekkości.

Młoda odmiana, opatentowana jako „COUSOB05” zadebiutowała na rynkach ogrodniczych w 2017 roku. Hodowcą jest Jacques Couturieux, a do obrotu wprowadziła ją firma SAPHO z francuskiego Le Menitre.

Warunki uprawy:

Stanowisko – rośnie z powodzeniem zarówno w miejscach nasłonecznionych jak i półcienistych.

Gleba – bardzo tolerancyjna roślina, poradzi sobie w większości przeciętnych gleb ogrodowych, i tych wilgotnych i suchych.

W pełni mrozoodporna, toleruje spadki temperatury do około -30°C.

Polecana do masowych nasadzeń w parkach i dużych ogrodach, wykorzystywana do ochrony gleb nawet na większe skarpy. Daje możliwość formowania luźnych żywopłotów, przesłonięcia murków i ogrodzeń. Podkreśla charakter naturalistycznych kompozycji.


Przedmiotem sprzedaży jest roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
opr.PL

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Strączyn żółty-Cladrastis lutea -Cladrastis kentukea

Cena: 130.00 PLN

Otwórz opis produktu

Piwonia drzewiasta japońska-Paeonia suffruticosa Shan Hu

Cena: 65.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia DIVA® -DIERVILLA splendens DIVA®

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Pinky Winky na pniu - Hydrangea paniculata Pinky Winky

Cena: 150.00 PLN