Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Rudbekia zachodnia Black Beauty - Rudbeckia occidentalis Black Beauty

Cena: 16.90 PLN
Nasza cena: 14.50 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Fuksja Blue Sarah - Fuchsia Blue Sarah

Fuksja Blue Sarah - Fuchsia Blue Sarah
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:24.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kwiaty wybornej barwy niebiesko-fioletowej. W smukłych pąkach białe, zwisają na długich wiotkich szypułkach niczym w kokonach. Po rozwinięciu się od podstawy rurkowate o czterech odgiętych działkach kielicha w kolorze ledwie dostrzegalnego, pudrowego różu. Spomiędzy nich wychylają się główki płatków korony przebarwiające się od błękitu, przez fiolet po niemal granat na brzegach oraz znacznie dłuższe różowe pręciki i jeszcze dłuższy biały słupek. Zachwycają otoczenie od przełomu maja i czerwca do końca września.

To średniej wielkości półkrzew o smukłej sylwetce, rośnie szybko, osiągając nie więcej niż 1 m wysokości i około 50 cm rozpiętości. Pędy u podstawy sztywne, drewniejące, ładnie się rozrastają, młode natomiast nabiegłe fioletowo, przewieszają się jakby pod ciężarem kwiatów.

Liście ciemnozielone, o lekko lśniącej powierzchni, ostrych wierzchołkach i delikatnie ząbkowanych obrzeżeniach. Przyjmują jajowaty kształt o długości do 8 cm. Układają się naprzemianlegle lub w okółkach, sztywne, prezentują się zdrowo, nadając roślinie witalności i zagęszczając pokrój.


Naturalne stanowiska gatunku znajdują się w głównie Ameryce Południowej, ale już przed wiekami aklimatyzowano go w Europie. Prezentowana odmiana to jedna z młodszych spośród tysięcy dotychczas wyhodowanych.

Warunki uprawy:

Stanowisko – preferuje miejsca pół cieniste, osłonięte od wiatrów.

Gleba – lubi ziemie głębokie i żyzne, o umiarkowanej wilgotności i dobrej przepuszczalności, chłodne. Nie lubi suszy, ani zastoin wodnych.

Wymaga okrycia na zimę a okazy w pojemnikach umieszczenia w chłodnych pomieszczeniach. Wiosną warto nieco przyciąć pędy, zagęści pokrój i zintensyfikuje kwitnienie. Latem usuwamy usychające kwiaty.

Rewelacyjnie wygląda jako soliter w reprezentacyjnym miejscu ogrodu albo na niezbyt słonecznym tarasie. Na rabatach ładnie będzie wyglądać na tle jednolitego żywopłotu, w towarzystwie niewysokich bylin czy niskich krzewów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-1.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Wiśnia kosmata – Prunus tomentosa

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Liliowiec Susan Pritchard Petite - Hemerocallis Susan Pritchard Petit

Cena: 21.00 PLN

Otwórz opis produktu

Brzoza brodawkowata Fastigiata - Betula pendula Fastigiata

Cena: 75.00 PLN

Otwórz opis produktu

Tawlina jarzębolistna SEM - SORBARIA SORBIFOLIA SEM

Cena: 36.00 PLN