Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mięta górska-Pycnanthemum muticum

Cena: 24.00 PLN
Nasza cena: 15.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Fuksja Lady Tom - Fuchsia Lady Tom

Fuksja Lady Tom - Fuchsia Lady Tom
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Oczarowuje ilością kwiatów, pojawiających się przez całe lato. Ich intensywna barwa rewelacyjnie prezentuje się na tle stonowanego, bujnego listowia. Sprawdzona w uprawie już do lat, zachwyca swymi walorami nie tylko ogrodników, ale i ekspertów sztuk ogrodniczych.

Formuje gęsty, zwarty, niewysoki, bo zazwyczaj rzadko przekraczający 30 cm, jednak rozłożysty, o średnicy około 45 cm, półkrzew. U podstawy pędy drewnieją, młode przyrosty zaś w kolorze fioletowo-brunatnym, krótkie, sztywne, ładnie rozgałęziające się.

Ulistnienie w zdrowym, zielonym kolorze, pełne wigoru. Blaszki jajowate, ostro zakończone, o ledwie widocznych ząbkowaniach na brzegach i lśniącej powierzchni.

Kwiaty rozwijają się od początku lipca do końca września, jednak ich największa obfitość przypada na drugą połowę lata, kiedy to roślina okrywa się wprost barwną chustą kwiecia. Zebrane w pęki po kilka sztuk, zwisają na długich szypułkach. Z dość pękatych pąków rozkładają się szeroko 4 amarantowe działki kielicha i ukazują liczne, pięknie kontrastujące płatki korony w kolorze śnieżnej bieli z różowymi żyłkami. Z pomiędzy nich wysuwają się dłuższe, karminowe pylniki i słupek.

Odmiana wprowadzona na rynek w 1966 roku przez George'a Roe z Nottingham. Zachwyciła członków Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego, którzy w 1993 roku przyznali jej nagrodę Award of Garden Merit za wyjątkowe walory ogrodnicze.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej czuje się w miejscach zacisznych, ale chłodnych, pół cienistych. Będzie jej odpowiadać lokalizacja o ekspozycji wschodniej lub zachodniej.

Gleba – lubi ziemie żyzne, próchniczne, przepuszczalne, ale stale przynajmniej umiarkowanie wilgotne. Nie toleruje ani suszy ani podmakania.

Mrozoodporna , jednak lepiej jest okryć zwłaszcza przy braku okrywy śnieżnej zaleca się jej zabezpieczenie a okazy w donicach przenieść należy do chłodnych pomieszczeń. Wiosną warto przyciąć pędy, by zagęścić sylwetkę a w sezonie usuwać uschnięte kwiaty.

Z powodzeniem ozdobi balkony i tarasy, czy to sama czy w kompozycjach z innymi gatunkami. Ciekawie prezentuje się w aranżacjach żwirowych i skalnych, w sąsiedztwie jednobarwnych, niskich krzewów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.
opr.a.Br. Bp

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Garia - Garrya elliptica

Cena: 49.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dąb szypułk.płaczący-Quercus robur Pendula

Cena: 290.00 PLN

Otwórz opis produktu

Dzwonek mleczny White Pouffe - Campanula lactiflora White Pouffe

Cena: 24.50 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński White Rush Gold Bar - Miscanthus sinensis White Rush Gold Bar

Cena: 33.00 PLN