Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Nandina domestica Firepower

Cena: 45.00 PLN
Nasza cena: 33.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Ketmia syryjska®Pastel Mindoub - Hibiscus French Cabaret®Pastel Mindoub

Ketmia syryjska®Pastel Mindoub - Hibiscus French Cabaret®Pastel Mindoub
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:65.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Kwiaty pełne, o średnicy blisko 10 cm rozwijają się z kulistych pąków w kątach liści. Płatki różnej szerokości z nieregularnymi brzegami przybierają pastelowy, biało-różowy kolor niekiedy z intensywniejszymi plamami i niektórymi purpurowymi nerwami schodzącymi się u nasady w efektowne, ciemne oczko. Wyśmienicie prezentują się na tle listowia lśniąc w promieniach letniego słońca. Regularne usuwanie uschniętych kwiatów pobudza wytwarzanie kolejnych a kwitnienie trwać może wówczas do października. Odmiana nie wytwarza owoców.

Niedawno wprowadzona do sprzedaży odmiana, rzadko oferowana na naszym rynku ogrodniczym a uznana już w niejednym kraju. Zdobywa serca ogrodników stateczną, elegancką sylwetką i pięknie wybarwiającymi się, okazałymi kwiatami, które przez długie letnie tygodnie goszczą obficie pomiędzy listowiem.

Krzew osiąga w naszych warunkach z reguły około 1,5 m wysokości i nieco ponad 1 m rozpiętości. Pokrój zwarty, smukły. Proste pędy wznoszą się sztywno ku górze, rozgałęziając się nieznacznie.

Wiosną budzą się dość późno do życia, bo liście pojawiają się dopiero w maju, ale warto cierpliwie poczekać aż rozpocznie wegetację. Okrywa się wówczas ciemnozielonymi liśćmi o błyszczącej powierzchni z widocznym użyłkowaniem i atrakcyjnie ząbkowanych obrzeżeniach. Blaszki osadzone są na krótkich ogonkach, osiągają do 10 cm długości i mają 3 klapy, z których środkowa jest wyraźnie węższa i dłuższa.


Gatunek naturalnie porasta obszary południowo-środkowej Azji, jego siedliska obejmują tereny Chin i Indii. Oferowana odmiana jest krzyżówką hodowlaną, licencjonowaną, opracowaną przez szkółkę Pépinières Minier w 2014 roku, należącą do serii French Cabaret.

Warunki uprawy:

Stanowisko – w miejscu ciepłym, zacisznym i słonecznym zakwitnie najpiękniej. Dobrze poradzi sobie także w tych okresowo zacienianych.

Gleba – preferuje ziemie żyzne, bogate w składniki próchniczne, przepuszczalne i stale, umiarkowanie wilgotne, z lekko kwaśnym odczynem.

Toleruje mrozy do około -23°C, zatem lepiej okryć przynajmniej podstawy pędów liśćmi, gałęziami iglaków czy agrowłókniną a okazy w donicach przenieść do wnętrza. Wiosną wskazane jest coroczne przycinanie, roślina dobrze je znosi, zagęszcza to jej pokrój i wzmaga intensywność kwitnienia, można nadać jej oczekiwany kształt.

Pięknie rozjaśni kwiatami reprezentacyjny skwer, na tle ciemno ulistnionych gatunków zachwyci kolorem kwiatów. W nasadzeniu grupowym umożliwia formowanie barwnych żywopłotów a na rabatach stworzy ciekawe aranżacje z kwitnącymi budlejami czy hortensjami. Z powodzeniem urośnie na balkonie albo tarasie posadzony w dużym pojemniku.

Roślina ukorzeniona w doniczce c5 o wysokości ok.80 ,100cm.
zdj.www.sapho.fr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta 'Magical Pinkerball'- Hydrangea arborescens Magical Pinkerball

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Jagody Goyi - Kolcowój szkarłatny Big Lifeberry

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Klon palmowy Asahi Zuru – Acer palmatum Asahi Zuru

Cena: 160.00 PLN

Otwórz opis produktu

Ketmia syryjska White Chiffon®-Hibiscus syriacus White Chiffon®

Cena: 35.00 PLN