Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Bluszcz Yellow Ripple - Hedera Helix Yellow Riple

Bluszcz  Yellow Ripple - Hedera Helix Yellow Riple
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:22.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jedna z wielobarwnych odmian, która fantastycznie ożywi każdy krajobraz. Sprawdzi się zarówno w mniejszych jak i dużych przestrzeniach.

Dekoracyjne, długowieczne, zimozielone pnącze. Pełne wigoru i ładnie krzewiące się dorastać może nawet do 10 m długości. Zagarnia podłoże płożąc się lub wspina po ścianach i podporach za pomocą korzeni przybyszowych. Brunatne, dość sztywne pędy bardzo bogato okryte są listowiem tworząc zwartą, wielotonową mozaikę. Blaszki osadzone na długich, brązowo nabiegłych ogonkach są głęboko klapowane, mają zaostrzone wierzchołki i delikatnie falowane obrzeżenia. Powierzchnia urokliwie połyskuje podkreślając kolorystykę liści, dodając ekspresji i energii otoczeniu. Są one ciemnozielone z jaśniejszym, delikatnym użyłkowanie oraz wyrazistym, nieregularnej szerokości marginesem, który przybierać może zabarwienie kremowe, żółte aż po seledynowe.

Wytwarza białe pojedyncze kwiaty oraz czarne kuliste owoce, jednak nie mają one większego znaczenia dekoracyjnego, ozdobą są przede wszystkim liście.

Warunki uprawy:

Stanowisko – najlepiej posadzić go w miejscu jedynie okresowo ocienianym, gdyż potrzebuje kilku godzin słońca, aby liście mogły się ładnie wybarwić. W całkowitym cieniu urośnie okazały, ale kolory stracą intensywność i kontrast. Warto wybrać lokalizację zaciszną, osłoniętą od mroźnych wiatrów.

Gleba – preferuje podłoże o stałym wysokim poziomie wilgotności i zasadowym odczynie a poradzi sobie nawet w słabszych ziemiach.

Toleruje spadki temperatury do około -28°C, jednak zaleca się na większości obszaru kraju okrycie u podstawy szczególnie młodych okazów np.: grubą warstwą liści. Dobrze znosi formowanie, cięcie należy wykonać w pierwszych dniach wiosny.

Doskonale rośnie i prezentuje się posadzony przy murze czy ścianie o wschodniej lub zachodniej ekspozycji – wspinając się po nich będzie stanowił rewelacyjną dekorację a sam otrzyma osłonę przed wiatrem i trochę cienia. Może posłużyć jako roślina okrywowa do przesłaniania podłoża pod świetlistymi koronami drzew i krzewów oraz do oplatania altan, pergoli czy ogrodzeń.

Roślina ukorzeniona w doniczce C- 1,5 .
abr

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Trawa czarna- Konwalnik płaskopędowy -Ophiopogon planiscapus Black Beard PBR

Cena: 14.50 PLN

Otwórz opis produktu

Brzoza zwisająca Youngii na pniu - Betula pendula Youngii

Cena: 150.00 PLN

Otwórz opis produktu

Zadrzewnia czerwona Kodiak Red -Diervilla Kodiak Red

Cena: 38.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Angels Blush - Hydrangea paniculata Angels Blush na pniu

Cena: 135.00 PLN