Towar dnia - OKAZJA

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Laurowiśnia ® Etna - Prunus laurocerasus® Etna

Laurowiśnia ® Etna  - Prunus laurocerasus® Etna
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:25.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
To odmiana o bardzo dostojnym, wzniesionym pokroju. Pędy sztywne, wyprostowane i ładnie rozgałęziające się tworzą piękną, gęstą sylwetkę o wysokości dochodzącej do 2 m.

Ulistnienie bardzo dekoracyjne, obficie okrywa gałęzie przez cały rok, choć w naszych warunkach często zdarza się, że przemarza, zwłaszcza przy braku okrywy śnieżnej. Blaszki mięsiste, sztywne, na krótkich ogonkach, w owalnym kształcie, długie na około 10 cm i do 7 cm szerokie, o atrakcyjnie ząbkowanych marginesach. Powierzchnia mocno błyszcząca, w kolorze ciemnej zieleni z jaśniejszym użyłkowaniem. Młode liście rozwijając się są początkowo znacznie bardziej jaskrawe z charakterystycznym czerwono-rdzawym zabarwieniem.

Kwiaty skupione w gęstych, sterczących, kilkucentymetrowych wiechach. Złożone z maleńkich płatków i długich, wystających pręcików w kolorze kremowo-białym z kontrastującym, rudawym oczkiem pośrodku. W maju zachwycają nie tylko swym puchatym wyglądem, ale roztaczają też intensywną woń.

Odmiana wyhodowana przez francuskiego selekcjonera Andre Brianta ze szkółki Jeunes Plantes. W 1994 roku została nagrodzona złotym medalem na wystawie Plantarium w Holandii. Jej walory docenili również członkowie Brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego przyznając w 2012 roku wyróżnienie Award of Garden Merit.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi miejsca dość jasne, ale nie w pełnym słońcu najlepiej posadzić ją w zacisznym, półcieniu, osłoniętym od wiosennych, mroźnych wiatrów.

Gleba – potrzebuje żyznego i wilgotnego podłoża o uregulowanych stosunkach wodnych, toleruje odczyn od lekko zasadowego do lekko kwaśnego.

W przypadku bezśnieżnych zim wskazane jest okrycie a przy sadzeniu dobór właściwego stanowiska. Można przycinać by nadać pożądany kształt, najlepiej po zakończeniu kwitnienia.

Można formować żywopłoty, zaaranżować w parkach i osiedlowych zieleńcach. Sprawdzi się jako okaz do przesłonięcia murków, ścian czy w skalnych kompozycjach. Na rabatach dobrze prezentuje się na drugim planie, jako tło dla barwnie kwitnących, niewysokich bylin.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej , wysokość ok.40cm.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Buk pospolity Purple Fountain - Fagus sylvatica Purple Fountain

Cena: 220.00 PLN

Otwórz opis produktu

Mukdenia Rossa- Aceriphyllum rossi

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Trawa czarna- Konwalnik płaskopędowy -Ophiopogon planiscapus Black Beard PBR

Cena: 17.80 PLN

Otwórz opis produktu

Powojnik Samaritan® - Clematis Samaritan®

Cena: 60.00 PLN