Róża ta zachwyca ilością i intensywnym wybarwieniem kwiatów. Ich neonowe, głęboko różowe płatki o smukłym sercowatym kształcie, otaczają żółte, świetnie kontrastujące oczko pręcików. Po rozłożeniu średnica kwiatu dochodzi do 5 cm. Zebrane są na końcach pędów w bukiety liczące po kilka sztuk. Ich obfitość sprawia, że krzew przez cały sezon zalewa ogród falami różu.
Odmiana formująca krzewy o wysokości do 60 cm i średnicy około 50 cm. Znaczna część pędów urokliwie przewiesza się i pokłada, rewelacyjnie przesłaniając podłoże i tworząc półkulistą sylwetkę.
Ulistnienie gęste, pełne wigoru. Blaszki sztywne, lśniące ciemną zielenią.
Wyhodowana została w uznanej na całym świecie niemieckiej, wielopokoleniowej szkółce W. Kordes‘ Söhne i wprowadzona na ogrodnicze salony w 2001 roku w ramach kolekcji Rigo.
Odmiana otrzymała w 1999 roku oznaczenie ADR (Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung) – czyli jedno z najważniejszych dla róż, przyznawane na podstawie trzyletniego badania upraw bez użycia środków ochrony roślin w 11 ogrodach na terenie całych Niemiec.
Wytwarza całe morze kwiatów począwszy od maja do września.
Cechuje się bardzo wysoką odpornością na mączniaka i czarną plamistość liści.
Warunki uprawy:
Stanowisko – róże okrywowe wymagają stanowisk lekko ocienionych i zacisznych.
Gleba – powinna być żyzna, gliniasto-piaszczysta i stale lekko wilgotna. Na słabszych glebach wskazane jest zastosowanie nawozów organicznych: kompostu, torfu czy dobrze rozłożonego obornika. Nawozy mineralne zaczynamy stosować dopiero przy starszych roślinach. Nawożenie mineralne stosujemy do trzech razy w ciągu roku. Pierwsze azotowe wczesną wiosną, gotowymi mieszankami bądź nawozami wieloskładnikowymi typu Azofoska, drugie po przekwitnięciu nie później niż do połowy lipca, trzecie jesienne fosforowo-potasowe. Nawóz rozsypujemy wokół pnia i mieszamy z glebą na końcu obficie podlewając podłoże.
Cięcie – w przypadku róż okrywowych potrzebne jest tylko odmładzanie rośliny co kilka lat, czyli ścięcie wszystkich pędów do wysokości 15 – 20 cm wykonywane w połowie kwietnia. Regularnie usuwamy tylko pędy dzikie, stare lub chore i zawsze dokonujemy cięcia pod skosem na wysokości około 1 cm nad oczkiem zewnętrznym.
Zimowanie – okazy tej odmiany są roślinami w pełni mrozoodpornymi w naszym klimacie.
Roślina ukorzeniona w doniczce c2
Opr.A.B |