Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Miesięcznik dahurski-Menispermum davuricum

Cena: 33.00 PLN
Nasza cena: 25.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Tawuła brzozolistna różowa- Spiraea betulifolia ® PINK SPARKLER

Tawuła brzozolistna różowa- Spiraea betulifolia ® PINK SPARKLER
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:45.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Nowa odmiana, pierwsza wytwarzająca różowe kwiaty, a jednocześnie zupełnie niewymagająca i bardzo wytrzymała na niskie temperatury. Pięknie rośnie nie potrzebując szczególnego zainteresowania i zabiegów, da radość nawet początkującym amatorom ogrodnictwa a dla kolekcjonerów będzie oryginalnym nabytkiem.

Niewysoki krzew o zwartym, gęstym, kompaktowym pokroju i niezwykle zgrabnej, półkulistej, poduszkowatej sylwetce. Jego liczne brunatno nabiegłe pędy dorastają do 50 – 60 cm wysokości i formują bujne, energetyczne kępy o rozpiętości do 80 cm.

Liście w kolorze pełnej wigoru, zdrowej, jasnej zieleni. Układają się naprzemianlegle zagęszczając pokrój. Blaszki sztywne o długości około 4 cm i szerokości do 3 cm. Osadzone są na krótkich ogonkach, mają ząbkowane marginesy i ostre wierzchołki oraz głęboko użyłkowaną powierzchnię.

Kwitnie obficie na przełomie maja i czerwca na tegorocznych pędach, jesienią może ponownie wytworzyć kwiaty, choć już mniej. Z drobnych, kulistych pąków rozwijają się niewielkie talerzykowate kwiatuszki o 5 krągłych płatkach w subtelnym jasnoróżowym kolorze. Skupiają się one wokół ciemniejszego oczka z wysoko wystającymi, nitkowatymi pręcikami nadającymi im puszystości. Kwiaty ściśle zebrane są w zbite baldachogrona o średnicy około 4 cm.

Młoda odmiana, którą wyhodował i w 2017 roku opatentował Jacques Couturieux z Moyenmoutier.

Warunki uprawy:

Stanowisko – bardzo tolerancyjna odmiana, ładnie rośnie zarówno w pełnym słońcu jak w miejscach, gdzie dominuje cień, tylko tam słabiej kwitnie.

Gleba – nie ma wymagań, właściwie radzi sobie w niemal każdych, nieekstremalnych warunkach, tak w podłożu suchym jak i wilgotnym, luźnym i zwięzłym.

Zimuje bez uszkodzeń przy spadkach temperatury do około -30°C. Wiosną zaleca się przycięcie rośliny w celu zagęszczenia pokroju i zintensyfikowania kwitnienia.

Idealna odmiana do formowania niskich żywopłotów oraz masowych nasadzeń w celu przesłonięcia podłoża. Wytyczy strefy w ogrodzie i rozjaśni ciemniejsze zakątki. Nadaje się do uprawy pojemnikowej, ładnie zagęszcza aranżacje.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 , czteroletnia.

Inne zdjęcia tego towaru


   (brak innych zdjęć)


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Budleja dawida Reve de Pap -Buddleja davidii REVE DE PAP BLUE

Cena: 35.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca Crug Coral-Hydrangea Pet.Crug Coral

Cena: 72.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Hot Red- Hydrangea macrophylla Hot Red

Cena: 32.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja pnąca zimozielona seemanii - Hydrangea seemanii

Cena: 190.00 PLN