Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża okrywowa Snow Ballet®-Rosa Snow Ballet

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 33.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja otulona Yoraku Tama - Hydrangea involucrata Yoraku Tama

Hortensja otulona Yoraku Tama - Hydrangea involucrata Yoraku Tama
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:0.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Perełka dla prawdziwych kolekcjonerów. Dość późno zaczyna kwitnienia, bo z końcem lipca. Wówczas to na końcach jednorocznych pędów pojawiają się oryginalne, płaskie, baldachowate kwiatostany o średnicy około 20 cm. Rozwijając się przypominają rozkładające się, pękate, kuliste pąki piwonii. Pośrodku ukazują się drobne, różowe kwiaty płodne, otoczone mniej licznymi, ale znacznie większymi kwiatami płonnymi. Te zaś złożone z kilku okółków owalnych płatków lśnią perłowymi odcieniami bladego różu i kości słoniowej. Pozostają niezwykłą dekoracją rośliny jeszcze w październiku.

Bardzo urokliwy, szeroko rozrastający się krzew o średnicy przekraczającej 1,2 m i zbliżonej wysokości. Pędy drewniejące u podstawy rozchodzą się dość nieregularnie w różne strony formując ciekawą, okazałą sylwetkę.

Liście duże, długości do 20 cm i szerokości około 12 cm. Blaszki mają typowy szeroko jajowaty lub owalny kształt, drobno i gęsto ząbkowane obrzeżenia oraz długie, spiczaste wierzchołki. Powierzchnia z głębokim użyłkowaniem, latem przybiera ciemno zielone zabarwienie jesienią okrywa się złocisto-żółtymi odcieniami.


Odmiana wprowadzona przez japońskiego hodowcę Sugimoto Takaaki w 2000 roku.

Warunki uprawy:

Stanowisko – koniecznie osłonięte od wysuszających i mroźnych wiatrów, najlepiej w dość widnym półcieniu, tak by otrzymywała światło, ale nie była wyeksponowana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

Gleba – najładniej rośnie w podłożu świeżym, przepuszczalnym, z dużą zawartością składników próchnicznych i lekko kwaśnym odczynie. Zadbać należy by ziemia nie ulegała przesuszeniu i była stale przynajmniej średnio wilgotna.

Wymaga osłony przed mrozami, zasilania, wilgotnego i cienistego stanowiska a więc nie należy do najłatwiejszych w uprawie, ale oryginalny rozwój kwiatostanu i jego niepowtarzalna kolorystyka – bezcenne.Późną jesienią konieczne jest okrycie krzewu jutą lub włókniną. Zaleca się regularne zasilanie nawozem dla hortensji. Wiosną wskazane delikatne cięcie.

Dobrze będzie się czuć posadzona przy ścianie, murku, które ładnie udekoruje. Na skraju zielonych zagajników i skwerów czy naturalistycznych nasadzeń drzew i krzewów będzie intrygującym urozmaiceniem. Z powodzeniem może być uprawiana w pojemnikach i donicach.

Roślina ukorzeniona w doniczce c2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Telima wielkokwiatowa -Tellima grandiflora Rubra

Cena: 25.00 PLN

Otwórz opis produktu

Barbula Good as Gold - Caryopteris GOOD AS GOLD Novacargol

Cena: 28.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia piłkowana pendula - Prunus serrulata Kiku-shidare-sakura

Cena: 190.00 PLN

Otwórz opis produktu

Wiśnia wczesna Frilly Frock Mattrily - Prunus incisa Frilly Frock Mattrily

Cena: 170.00 PLN