Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Róża chińska okrywowa - Rosa chinensis Mutabilis

Cena: 39.00 PLN
Nasza cena: 31.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja otulona Yokudanka -Hydrangea involucrata Yokudanka

Hortensja otulona Yokudanka -Hydrangea involucrata Yokudanka
Cena brutto za sztukę:68.00 PLN
Nasza cena za sztukę: 68 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Kompaktowa, nietuzinkowo kwitnąca odmiana, która w Polsce jest wręcz nie do zdobycia. Co ciekawe zimuje bardzo dobrze i sama formuje zwartą, elegancką sylwetkę więc warto pokusić się o jej zakup i wzbogacić swoją kolekcję niebanalnym okazem.

Pędy sztywne, mocne, starsze drewniejące u podstawy, młode gęsto okryte szorstkimi włoskami. Rozchodzą się ładnie we wszystkie strony tworząc zgrabny, kulisty pokrój o średnicy około 1 m w gruncie i nieco ponad 50 cm w uprawie pojemnikowej.

Duże aksamitne liście przyjmują ciemnozieloną barwę i szerokoeliptyczny kształt. Ich powierzchnia jest głęboko użyłkowana, marginesy niezwykle drobno ząbkowane a wierzchołki ostre.

Zwarte, gęste, nieregularnej formy kwiatostany wielkości około 20 cm pojawiają się szalenie obficie głównie w lipcu i sierpniu. Ściśle skupiają całe mnóstwo płonnych kwiatów złożonych z kilku okółków owalnych płatków. Początkowo mają kremowo-limonkowe zabarwienie z czasem nabierają ciepłych odcieni pudrowego różu. Krzew w pełni kwitnienia prezentuje się szalenie efektownie.

Odmiana pochodzi z Japonii.

Warunki uprawy:

Stanowisko – sadzimy w miejscu zacisznym, pół cienistym, tak by nie była narażona na parzące promienie południowego słońca, ale nie ciemnym.

Gleba – przygotowujemy podłoże świeże, o wysokiej zawartości składników próchnicznych, przepuszczalne i umiarkowanie wilgotne, najlepiej o lekko kwaśnym odczynie. Dość dobrze znosi okresowe przesuszenia gleba.

Mrozoodporność dobra, zimuje bez okrycia w temperaturze do -26°C, jednak w pierwszych kilku latach uprawy zaleca się przynajmniej kopczykować. Wiosną wskazane jest usuwanie jedynie chorych pędów, w sezonie zasilać regularnie nawozem dla hortensji.

Wyśmienity okaz do nasadzeń z innymi hortensjami, niezwykle urozmaici niejedną kolekcję a i w małym ogrodzie znajdzie się dla niej przestrzeń. W reprezentacyjnym miejscu będzie chlubą najwytrawniejszych kolekcjonerów, ozdobi balkon, taras czy wejście do domu.

Roślina ukorzeniona w doniczce 2 litrowej.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta HAYES STARBURST

Cena: 54.00 PLN

Otwórz opis produktu

Miskant chiński Gracillimus - Miscanthus sisnensis Gracillimus

Cena: 33.00 PLN

Otwórz opis produktu

Milin Summer Jazz Fire na PNIU

Cena: 350.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Jurassic Park - Hosta Jurassic Park

Cena: 28.00 PLN