Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Hortensja omszona Sargentiana - Hydrangea aspera Sargentiana

Cena: 125.00 PLN
Nasza cena: 125.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja ogrodowa Forever Blue You and Me - Hydrangea macrophylla Forever

Hortensja ogrodowa Forever Blue You and Me - Hydrangea macrophylla Forever
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:38.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Roślina rodem z bajkowej scenografii. Zdrowe liście, kompaktowa sylwetka i wyśmienite kwiaty mieniące się wieloma barwami niczym tęcza sprawiają, że odmiana ta zachwycić potrafi każdego. Znajdzie się dla niej miejsce w mniejszych przestrzeniach, z uprawą poradzi sobie nawet amator a dla kolekcjonerów będzie niezwykłą atrakcją w zbiorze.

Pędy mocne, dość grube dorastają do około 1,2 m wysokości. Układają się w zwartą, zgrabną, foremną sylwetkę o rozpiętości dochodzącej do 80 cm.

Liście pełne wigoru, duże, jajowatookrągławe o atrakcyjnie, wyraźnie ząbkowanych marginesach i ostrych wierzchołkach. Powierzchnia w kolorze spokojnej, ciemnej zieleni, głęboko i gęsto użyłkowana.

Kwiatostany o talerzykowatym kształcie, okazałe bo ich średnica dochodzi do 20 cm. Składają się z mnóstwa pięknych, pełnych, płonnych kwiatów. W pąkach pojawiają się jako kremowo-seledynowe, rozwijając się nabierają wybornego, wyrazistego, niebieskiego koloru a kończąc kwitnienie przebarwiają się do ciemnego różu i subtelnie przewieszają główki na długich szypułkach. Ten festiwal rozpoczyna się już w czerwcu i zakończyć go mogą pierwsze przymrozki, przez cały sezon krzew prezentuje się zachwycająco.

Odmiana należąca do serii You and Me, opracowana i opatentowana przez japońskiego hodowcę o nazwisku Ryoji Irie w 2004 roku i wprowadzona na rynek europejski rok później.

Warunki uprawy:

Stanowisko – dobrze rośnie zarówno w miejscach słonecznych jak i półcienistych, warto by osłonięta była od wiatru.

Gleba – przede wszystkim podłoże musi być stale, przynajmniej umiarkowanie wilgotne i przepuszczalne a jeśli przy tym jest świeże i żyzne kwitnienie będzie bardziej obfite. Dbać należy o utrzymanie niskiego pH w podłożu, gdyż jego kwaśny odczyn gwarantuje piękny, niebieski kolor kwiatów.

Zimuje bez uszkodzeń przy spadkach temperatury do około -25°C, warto jednak okazy młode i te rosnące w chłodniejszych regionach kraju okryć. Wiosną wskazane jest cięcie. Zaleca się regularne nawożenie preparatami do niebieskich hortensji.

Rewelacyjna roślina do umieszczenia w reprezentacyjnym miejscu – czy to w donicy na tarasie czy na trawiastym skwerze przy wejściu. Posadzone w grupie przez cały okres kwitnienia cieszyć będą prawdziwą feerią barw i stworzą baśniowy wprost szpaler. Posadzone na skraju zielonego zagajnika fenomenalnie przełamią zieleń drzew i krzewów.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-5 .

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Kalmia szerokolistna Ginkona-Kalmia latifolia Ginkona

Cena: 135.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja drzewiasta Magical Pinkerball- Hydrangea arborescens Magical Pinkerball

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja wiechowata Magical Candle® -Hydrangea paniculata Magical Candle®

Cena: 96.00 PLN

Otwórz opis produktu

Hortensja bukietowa Living Strawberry Blossom - Hydrangea pan. Living Strawberry Blossom

Cena: 55.00 PLN