Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Mahonia aquifolium Cabaret®

Cena: 110.00 PLN
Nasza cena: 80.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja ogrodowa Miss Saori - Hydrangea You and Me Miss Saori

Hortensja ogrodowa Miss Saori - Hydrangea You and Me Miss Saori
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:38.00 PLN

Chwilowy brak towaru

OPIS PRODUKTU:
Dwubarwne, pełne kwiaty prezentują się wyśmienicie. Składają się z kilkunastu różnej wielkości działek kielicha, pośrodku niemal śnieżnobiałe, ku marginesom ciemniejące od złocistego po głęboki róż. Zebrane są w duże, średnicy do 20 cm, półkuliste kwiatostany rozwijające się zarówno na pędach jednorocznych jak i dwuletnich, co gwarantuje kwitnienie w każdym sezonie. I to bardzo długie, bo od czerwca nawet do pierwszych jesiennych przymrozków.

Jedna z młodszych odmian o kompaktowych rozmiarach, niezwykłej urody kwiatach i oryginalnych liściach. Krzew wygląda bajecznie, jakby skąpany był w różowiejącej pianie. Rarytas dla wielbicieli gatunku.

Zielone, grube, sztywne pędy zwyczajowo dorastają do około 1 m wysokości i formują gęstą , zwartą kępę o podobnej średnicy.

Ulistnienie szalenie dekoracyjne, obfite, pełne wigoru. Blaszki liściowe okazałe, o szerokojajowatym kształcie, długości do 18 cm i szerokości 10 cm z ostrymi wierzchołkami i ząbkowanymi obrzeżeniami. Ich powierzchnia jest w kolorze ciemnej zieleni z mocnym, bordowo-brunatnym odcieniem oraz kontrastującym, jasnozielonym, głębokim użyłkowaniem.

Odmiana wyhodowana w Japonii przez Ryoji Irie w roku 2013, należąca do wspaniałej serii You and me. Uznana za najlepszą roślinę roku na targach Chelsea Flower Show 2014. Ten prestiżowy tytuł przyznano ze względu na żywe kolory .

Warunki uprawy:

Stanowisko – najbardziej odpowiedni jest półcień, w rozproszonym świetle. Osłonięte od wiatrów miejsce, w którym roślina będzie miała na tyle jasno by ładnie się wybarwić, ale jednocześnie nie będzie narażona na palące promienie słońca, mogące uszkodzić kwiaty i liście.

Gleba – preferuje ziemie zasobne w składniki próchniczne, o dobrej przepuszczalności i stałej, co najmniej umiarkowanej wilgotności. Warto zadbać o utrzymanie kwaśnego odczynu w celu zachowania intensywności kolorystyki.

Toleruje spadki temperatury do około -29°C, ogrodnicy potwierdzają jej wysoką mrozoodporność w naszych warunkach klimatycznych i brak konieczności jej okrywania. Okazy w donicach przenieść jednak należy do chłodnych pomieszczeń. Wiosną można przyciąć uszkodzone pędy. Zaleca się stosowanie nawozów do hortensji.

Idealna do ozdoby miejsc wypoczynku, altan, tarasów czy balkonów. Koniecznie musi znaleźć się w miejscach reprezentacyjnych, gdzie przez długie miesiące wprowadzi niezwykłe barwy. W nasadzeniu grupowym stworzy niepowtarzalnej urody szpaler. Wykorzystywana na kwiat cięty.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Azalia japońska Kermesina Rosea- Kermesina Rosea

Cena: 29.00 PLN

Otwórz opis produktu

Budleja skrętolistna-Buddleia Alternifolia

Cena: 34.00 PLN

Otwórz opis produktu

Brzoza omszona purpurowa - Betula pubescens Rubra

Cena: 0.00 PLN

Otwórz opis produktu

Driakiew żółta - Scabiosa ochroleuca Moon Dance

Cena: 27.00 PLN