Towar dnia - OKAZJA
Otwórz opis produktu

Bananowiec czerwony - Ensete Maurelli

Cena: 250.00 PLN
Nasza cena: 150.00 PLN

Chcesz otrzymywać newsletter?
Dodaj swój adres e-mail:  • Sklep Ogrodniczy dla koneserów i....nie tylko

  • Bogata oferta - unikatowe i duże okazy

  • Nasz sklep istnieje od 1993r

  • Pełen profesjonalizm oraz doradztwo


Hortensja bukietowa Papillon -Hydrangea paniculata Papillon

Hortensja bukietowa Papillon -Hydrangea paniculata Papillon
Cena brutto za sztukę:
Cena brutto za sztukę:30.00 PLN

Ilość:

OPIS PRODUKTU:
Jedna z najpóźniej rozpoczynających kwitnienie odmian, stanowi bardzo ciekawe urozmaicenie kolekcji gatunku. Odmiana dość szybko rosnąca, o sztywnych, wyprostowanych pędach rozchodzących się ukośnie we wszystkie kierunki, dzięki czemu krzew przyjmuje kształtną sylwetkę. Dorosłe okazy osiągają około 2,5 m wysokości i nieco ponad 1,5 m rozpiętości.

Liście okazałe, dorastają do 15 cm długości. Blaszki o jajowatym kształcie, zaostrzonych wierzchołkach i dekoracyjnie ząbkowanych obrzeżeniach. Mają matową, ciemnozieloną powierzchnię z jaśniejszym użyłkowaniem.

Kwiaty rozwijają się we wrześniu i pozostają ozdobą również w październiku. Stożkowate wiechy osiągają około 20 cm długości, skupiają kremowo-białe kwiaty. Przeważają maleńkie, płodne a te mniej liczne, płonne, złożone z czterech owalnych, zachodzących na siebie, płatków, przypominają przysiadające na krzewie motyle. Stąd wywodzi się nazwa odmiany, w języku francuskim papillon oznacza motyl.

Pierwsze informacje o odmianie zostały opublikowane w 1970 roku przez Jelenę i Roberta de Belder z belgijskiego Arboretum Kalmthout.

Warunki uprawy:

Stanowisko – lubi rosnąć w miejscach nasłonecznionych, ale nie gorących, najlepsza będzie ekspozycja zachodnia albo lokalizacja w okresowym cieniu w południe.

Gleba – dla ładnego rozwoju potrzebuje podłoża bogatego w składniki próchniczne o stałej, umiarkowanej wilgotności i lekko kwaśnym odczynie.

Dorosłe okazy zimują bez konieczności okrycia, młode warto zabezpieczyć w pierwszych latach uprawy. Zaleca się przycinać każdej wiosny w celu zintensyfikowania kwitnienia.

Pięknie prezentuje się w grupie formując szpaler. Na rabatach w ogrodzie można zestawić ją z budlejami, lawendą, rudbekią czy ostróżką. Kwiaty nadają się do kompozycji florystycznych.

Roślina ukorzeniona w doniczce C-2.

Inne zdjęcia tego towaru


Kliknij, aby powiększyć!    Kliknij, aby powiększyć!    


Produktów: 0  (0 szt.)
Wartość: 0 zł


zamowienia

zamowienia

Otwórz opis produktu

Hortensja ogrodowa Hopcorn Blue HOVARIA

Cena: 45.00 PLN

Otwórz opis produktu

Funkia Rainforest Sunrise - Hosta Rainforest Sunrise

Cena: 23.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sosna górska Ophir – Pinus mugo Ophir

Cena: 85.00 PLN

Otwórz opis produktu

Sporobol różnołuskowy, pachnąca-Sporobolus heterolepis

Cena: 22.00 PLN